Aranżacja wokół stołu

stół

fot. stół

Stół to centralny punkt każdego salonu. Wokół niego toczy się życie towarzyskie i rodzinne biesiadowanie. Jest też ważnym elementem wystroju, dlatego warto postawić na model solidny i podkreślający charakter wnętrza.

Wybór odpowiedniego stołu powinien zależeć od tego na jakim efekcie aranżacyjnym nam zależy. Klasyczna elegancja, nowoczesny minimalizm, a może rustykalna prostota?

Klasyka zawsze w modzie
Definicja klasycznej aranżacji jest bardzo pojemna, bo mieści się w niej zarówno popularny w Polsce styl dworkowy, styl ludwikański, angielski i różnego rodzaju „retro”. Wszystkie łączy inspiracja historią, dawną architekturą i elementami dekoracji. Tradycyjne rozwiązania są jednak interpretowane na nowo i zderzane ze współczesnym designem, co w efekcie daje bardzo oryginalne, eklektyczne wnętrze. Meble posiadają zazwyczaj elementy charakterystyczne dla baroku, klasycyzmu czy rokoko. Towarzyszy temu atmosfera luksusu, podkreślana przez szlachetne materiały, jak drewno czy aksamit oraz dobór kolorów. Dominują ciemne zielenie, czerwień, ciepłe brązy, bordo. W takiej aranżacji doskonale sprawdzi się stół Queen z oferty firmy Jadik. Finezyjne nogi, charakterystyczne dla francuskich wnętrz ery ludwikańskiej, oraz solidne, lite drewno będą ozdobą każdego klasycznego salonu.

Prosto i naturalnie

stół

fot. stół

Romantyczne, rustykalne wnętrza przywołują sielską atmosferę wiejskiego domostwa. Pachnące bukiety suszonych kwiatów i ziół oraz naturalne tkaniny i ozdoby, sprawiają, że pomieszczenie zyskuje przyjazny urok. Charakterystyczne motywy to winogrona, oliwki, słoneczniki i owady, które pojawiają się jako wzór na obrusach, zasłonkach lub meblach. Do tego bawełna, len oraz wyplatane ze słomy krzesła czy kosze na owoce i już można cieszyć się swojskim, rustykalnym klimatem. W tego rodzaju aranżacji nie może oczywiście zabraknąć prawdziwego drewna, z jego charakterystyczną, lekko chropowatą fakturą i żywicznym zapachem. Te cechy bez wątpienia posiada stół Drexler firmy Jadik. Zachwyca bogactwem naturalnego usłojenia i wykonanymi ręcznie, delikatnymi żłobieniami. Solidny charakter polskiego dębu wraz z precyzją manualnego wykonania sprawiają, że jest to propozycja na długie lata.

Nowocześnie…

stoliki

fot. stoliki

Minimalizm stawia na oszczędny wystrój i komfortową przestronność. To dobre rozwiązanie nie tylko dla właścicieli małych mieszkań. Wnętrze eksponujące przestrzeń jest nie tylko ładne, ale też bardzo funkcjonalne. Rezygnacja z bogatej dekoracyjności nie oznacza, że będzie ascetycznie i chłodno. Powściągliwy design z powodzeniem łagodzą kanapy o miękkich, opływowych kształtach, finezyjne akcenty w postaci wazonu o oryginalnym kształcie albo barwnego obrazu na ścianie. Duże znaczenie ma także kolorystyka. Zazwyczaj dominują jasne, optycznie powiększające przestrzeń barwy, które na zasadzie kontrastu łączymy z intensywną czerwienią, czernią, różem albo butelkową zielenią. W takiej aranżacji meble nie muszą być duże, tak więc wystarczy niski, gustowny stolik przy którym usiądziemy napić się kawy. Firma Jadik proponuje model VANKA – dębowy, solidny, o oryginalnym designie. Uwagę przyciągają zwłaszcza jego szerokie nogi w kształcie litery „v”. Blat pokrywają naturalne, nieregularne słoje i urokliwe sęki, co z pewnością wprowadzi do minimalistycznego wnętrza przyjazny klimat.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)