Aranżacje w stylu folklorystycznym

obrus

fot. obrus

Misternie tkane śnieżnobiałe koronki i delikatne hafty na bawełnianych tkaninach podkreślają romantyczny styl mieszkania. Ludowe motywy, które w latach 50 i 60 cieszyły się wielką popularnością, powracają do mody. Coraz chętniej wykorzystywane jako element dekoracyjny wnętrz, nadają im lekkiego i oryginalnego klimatu. Ręcznie robione zazdrostki, delikatnie zdobione serwetki i zasłony – to produkty, jakie znajdziemy w kolekcji Country z oferty Dekorii.

zasłony

fot. zasłony

Miejski folklor, czyli połączenie elementów ludowych ze stylem casual, z założenia wprowadza do mieszkania lekkość poprzez wykorzystanie delikatnych, bawełnianych tkanin. Haftowane kwiaty i drobne koronki subtelnie wpasowują się w aranżację mieszkania, łącząc elementy tradycyjne z nowoczesnymi. Wprowadzając niepowtarzalny klimat z nutką romantyzmu, stwarzają idealne miejsce na popołudniowy relaks w gronie rodziny. Folklor (folk) we współczesnym domu jest pozostałością kultury ludowej i tradycji wiejskiej. Często wykorzystywany w mieszkaniach, polecany jest przez dekoratorów, jako styl wprowadzający do wnętrza harmonię i nadający mieszkaniu duszę.

poduszka

fot. poduszka

Kolekcja Country Dekorii wyróżnia się naturalnością i delikatnością tkanin. Drobne koronki i hafty wykonane na bazie tradycyjnych motywów kwiatowych przyozdabiają zasłony, obrusy, a także poszewki na poduszki. Dekoracje wykonane ze 100% bawełny przywodzą na myśl skojarzenia związane z niewielkim domkiem urządzonym w rustykalnym stylu.

Miejski folklor jest wyzwaniem dla osób lubiących eksperymenty związane z aranżacją wnętrz. Każdy, nawet najdrobniejszy element wystroju wykorzystany w projekcie, powinien być dokładnie przemyślany i odpowiednio wkomponowany tak, by uniknąć wrażenia chaosu i kiczu. Współczesne aranżacje inspirowane sztuką ludową to jednocześnie dobra zabawa stylem, która w krótkim czasie pozwoli surowemu wnętrzu nadać ciepły charakter.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)