Archicom inwestuje w sztukę i przestrzeń miejską

Oferta jednej ze spółek należących do Grupy Archicom została wybrana w drodze rokowań przez komisję powołaną przez Prezydenta Wrocławia do sprzedaży nieruchomości przy ulicy Witolda 62-67 we Wrocławiu. Historyczny obiekt, w którym do lat ’60 mieściła się piekarnia garnizonowa ma szansę na drugie życie – przywrócenie świetności i nowe funkcje.

zabytki

fot. zabytki

Architektoniczna koncepcja programowo-przestrzenna obejmuje powstanie Centrum Sztuki wraz z usługami towarzyszącymi, części biurowo-konferencyjnej oraz części apartamentowej. – zapowiada Rafał Jarodzki, Prezes Archicomu. Przygotowanie inwestycji do pierwszych prac zajmie co najmniej rok, sama modernizacja obiektu kolejne dwa lata.

zabytki

fot. zabytki

Budynek ma dwie kondygnacje i jest wpisany do rejestru zabytków. Wzniesiono go w pierwszych latach XX wieku. W tym czasie Wyspa Mieszczańska była największym skupiskiem budowli wojskowych we Wrocławiu. Obok mieściły się m.in.: główny lazaret, administracja, zespoły stajni i magazynów.

wizualizacja

fot. wizualizacja

To kolejne miejsce na mapie Wrocławia, które zostanie zrewitalizowane przez Archicom.
Niezależnie od koniunktury realizujemy przyjęte zobowiązania. Wykorzystamy nasze najlepsze doświadczenia zebrane podczas modernizacji Loftów Platinum, powstałych z XIX-wiecznej destylarni przy ul. Inowrocławskiej. – opowiada Rafał Jarodzki. – Mamy zamiar powtórzyć uzyskanie nieprzeciętnego w skali miasta efektu. Tak jak przy loftach, tak i tu priorytetem będzie podkreślenie zabytkowego charakteru budynku i związanie go z autentyczną sztuką.

***
O firmie:
Grupa Archicom
jest liderem wśród deweloperów na rynku wrocławskim. Zajmuje się kompleksowym projektowaniem i realizacją osiedli mieszkaniowych i obiektów komercyjnych z przeznaczeniem na sprzedaż lub wynajem. Firma funkcjonuje od 1986 roku i swoją działalność koncentruje na rynku wrocławskim. Archicom zaprojektował i zrealizował ponad 150 obiektów mieszkaniowych i biurowych. Jako deweloper wybudował 2 200 mieszkań i apartamentów oraz 50 tys. m2 powierzchni biurowo-usługowej. Firma otrzymała tytuł „Najbardziej przyjaznego dewelopera w Polsce” w rankingu dziennika Rzeczpospolita. Obecnie realizuje największy kompleks biurowy we Wrocławiu „West Forum” oraz 4 samodzielne urbanistycznie osiedla społeczne. Misja firmy brzmi: „Kształtujemy przestrzeń, by była piękna, funkcjonalna i przyjazna człowiekowi”.

Więcej informacji o firmie znajdą Państwo na stronie: www.archicom.pl i blog.archicom.plREKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)