Armatura bogata w funkcjonalne rozwiązania

bateria kuchenna

fot. bateria kuchenna

Kuchenne zmagania, bez względu na to czy jest się miłośnikiem gotowania, czy amatorem przypalającym wodę w garnku, kończą się zawsze tym samym, czyli bałaganem. Z pomocą w walce z kuchennym nieładem może przyjść nam nowoczesna armatura wyposażona w funkcjonalne rozwiązania.

Większość domowych prac, które wykonujemy w kuchni, koncentruje się wokół zlewu – czy jest to sprzątanie, zmywanie, przygotowywanie jedzenia czy po prostu płukanie rąk pod bieżącą wodą. Duże znaczenie ma więc wybór odpowiedniej baterii kuchennej.
W kuchni najważniejsza jest funkcjonalność. Nie oznacza to jednak, że musimy zrezygnować z nowoczesnego wyglądu. Firma Oras, jeden z liderów na europejskim rynku armatury przyjaznej użytkownikowi,w swojej ofercie posiada rozwiązania, które w łatwy sposób łączą ciekawy design, wygodę użytkowania i ekologiczne rozwiązania.

Wygodne gadżety

Zobacz również: Pokój nastolatka
panele ścienne

fot. panele ścienne

Dobra i funkcjonalna armatura kuchenna to nie tylko kran. To także dodatkowe wyposażenie, które ułatwia nam życie w kuchni. W codziennych pracach kuchennych dużym ułatwieniem są wyciągane wylewki. Znajdziemy je w liniach Oras Aventa, Oras Safira i Oras Vega. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się do opłukiwania naczyń, mycia warzyw lub owoców lub napełniania wiadra. Dodatkowo Oras Safira i Oras Vega mają jeszcze jeden przydatny gadżet – w zestawie do baterii można dokupić dodatkową szczotkę. Jest ona mocowana na elastycznym wężu, który można wyciągnąć. Szczotka ma własny dopływ wody, dzięki czemu z łatwością można umyć zeschnięte garnki czy patelnie, nawet jeśli są bardzo dużych rozmiarów.

Ekologia bez wysiłku
Nowoczesna bateria kuchenna powinna być także ekologiczna, czyli oszczędna. Aż 10% zużywanej w domach wody wykorzystujemy w kuchni na zmywanie i gotowanie. Jeżeli zamontujemy dobrą i funkcjonalną armaturę kuchenną, oszczędzanie stanie się dziecinnie proste. Dla osób ceniących sobie jednouchwytowe baterie, doskonałym rozwiązaniem jest linia Oras Vega, która została wyposażona w eko-przycisk, który oszczędza za nas. Sprawia on, że w momencie uruchomienia kranu woda płynie mniejszym, ekologicznym strumieniem. Sterowanie przyciskiem jest proste – jeśli potrzebujemy większego przepływu wody wystarczy jedno kliknięcie i przywracamy mocniejszy strumień.

Przeczytaj również: Kobieca przestrzeń w domu
zlewozmywaki

fot. zlewozmywaki

Z kolei osoby osoby poszukujące nowinek docenią linię Oras Ventura. Jest to kran, w którym zaprojektowano dwie wylewki – wysoką do pracy w kuchni oraz niska do płukania rąk. Położona wyżej wylewka daje swobodę w czasie mycia naczyń lub warzyw. Natomiast niższa końcówka jest baterią bezdotykową, która uruchamia się w momencie, gdy przesuniemy do niej dłonie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie gdy chcemy szybko opłukać zabrudzone podczas gotowania dłonie. Na takie krótkie opłukanie rąk wykorzystamy jedynie ok. 200 ml wody, podczas gdy w klasycznym kranie będzie to dwa razy więcej.

Designerska wysokość
Podstawową zaletą baterii kuchennej powinna być jej wysokość. Im wyższy kran, tym łatwiej możemy pod nim płukać naczynia, garnki czy też napełniać wysokie pojemniki. Funkcjonalne, nie musi jednocześnie oznaczać nudnego i przewidywalnego designu. Firma Oras ma w swojej ofercie linię La Cucina Alessi, zaprojektowaną przez słynny dom projektowy Alessi.
Także linia Oras Cubista łączy w sobie wygodę użytkowania, zagwarantowaną przez wysoką wylewkę oraz nowoczesny i ciekawy wygląd. Linia inspirowana jest geometrycznymi kształtami i ich kuszącą prostotą.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)