Artystyczny grzejnik inspirowany sambą

grzejniki

fot. grzejniki

Zmysłowy, lekko zwariowany i bardzo gorący! Taki jest Moon firmy Jaga – grzejnik inspirowany rytmem brazylijskiej samby, z artystycznej linii Oreca-Design.

Przeczytaj również: Vintage – Style w architekturze

Oreca Design, to nowa linia grzejników dekoracyjnych w ofercie firmy Jaga. Grzejniki z tej kolekcji charakteryzują się wyszukanym wzornictwem, a często także zastosowaniem nowoczesnych materiałów. Modelem, który realizuje oba te założenia jest Moon.

„- Moon jest jak samba” – mówi Nicole Partas, twórca grzejnika. Designer zdradza też, że inspiracją do jego powstania była karnawałowa noc w Rio de Janeiro: „– Miękkie, organiczne linie grzejnika naśladują zmysłowe ruchy bioder tańczących, a misterny wzór całości układa się w dynamiczny rytm ich kroków.

Idealnym materiałem do oddania tej idei stał się mineralny kompozyt, który w połączeniu z opatentowanym procesem produkcyjnym umożliwił stworzenie fascynującej, organicznej formy. Zaletą grzejnika jest też naturalność zastosowanego materiału, dzięki której dostarcza on przyjemnego ciepła, podobnego do ciepła emitowanego przez tradycyjny piec kaflowy.
Oryginalną formę Moona podkreślają też wykończenia zaproponowane przez producenta. Standardowo grzejnik oferowany jest w trzech kolorach: stalowoszarym, perłowobiałym oraz czarnym; inne wykończenia z palety RAL dostępne są na zamówienie. Całość formy wieńczy atrakcyjny zawór w kolorze starego srebra.

Parametry techniczne grzejnika Moon:
wymiary: wysokość 196 cm, szerokość 59 cm, grubość 6 cm,
wydajność: 896 W,
pojemność wodna 2,5 l,
ciężar 74 kg,
gwarancja 5 lat.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)