Ażurowa podpora dla roślin

Altana ogrodowa

fot. Altana ogrodowa

Pergola to obecnie bardzo popularny element małej architektury w naszych przydomowych ogrodach. Ubierając ją w piękne pnącza jesteśmy w stanie urozmaicić nawet przeciętny krajobraz. Bardzo często wykonywana jest z drewna, niestety podatnego na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Warto więc zastanowić się nad alternatywą jaką mogą się okazać ażurowe pergole Legi.

Stabilny i mocny fundament to podstawa. Dotyczy to zarówno stawianych domów, jak i konstrukcji florystycznych znajdujących się w ogrodzie. Żywopłoty, kaskady kolorowych kwiatów i pnącza wijące się po pergoli mogą stworzyć ciekawe kompozycje. Obecnie do najpopularniejszych należą róże pnące, chmiel japoński, milin amerykański oraz różne odmiany powojników. Ażurowe podpory Legi to idealne rozwiązanie dla tworzenia zielonych tuneli. Są stabilne i mocne, a dodatkowo stanowią dekoracyjny element w naszym przydomowym ogrodzie.

Pergola Legi to stalowa konstrukcja składająca się z przestrzennych elementów, gdzie podstawę stanowi kotwa o wymiarach 80 x 80 mm. Gwarancję solidnego wzmocnienia dają pręty o średnicy 8 mm, które bez problemu mogą udźwignąć ciężar różnorodnych pnączy. Dzięki temu, że materiał jest elastyczny, istnieje możliwość nieograniczonego kształtowania tych przestrzennych brył. Dodatkowo, zabezpieczenie antykorozyjne, uzyskane dzięki cynkowaniu ogniowemu dają gwarancję uniknięcia korozji. Dzięki temu nie ma konieczności corocznej konserwacji.

Przeczytaj: Kistnik malinowiec

Różnorodne rozwiązania ażurowych podpór Legi pozwalają upiększać nie tylko tereny wokół domów. Swoje zastosowania mogą mieć w miejskich parkach, osiedlowych dziedzińcach czy ogródkach działkowych – mówi Tomasz Fidura z Legi Polska.

Może to być forma pergoli w kształcie wolnostojącej altany czy też zadaszonego patio. Sprawdzi się także w formie ozdobnych kolumn i łuków wydzielających przestrzeń w całym ogrodzie. Dość popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie ażurowych krat montowanych na elewacji budynku. Ciekawe kształty pozwolą wtedy formować oryginalne kompozycje z pnących się po niej roślin.

Pergola to obecnie bardzo popularna dekoracja ogrodowa. Warto więc wykorzystać potencjał ażurowych rozwiązań Legi, by on sam nabrał dla nas jeszcze piękniejszego wyrazu.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)