Bajkowe kompozycje na choince

Do łask powracają tradycyjne, kolekcjonerskie bombki, jakie pamiętamy z okresu dzieciństwa. Bajkowe kształty, liczne zdobienia i precyzja wykonania sprawiają, że tego typu bombki są małymi dziełami sztuki. W ostatnich latach na świątecznych choinkach Polaków królowały proste, jednokolorowe bombki, bez ozdób czy ornamentów. Wzorowaliśmy się na amerykańskiej tradycji, ubieraliśmy choinki i dekorowaliśmy wnętrza ozdobami w klasycznych kolorach, unikając przepychu i skomplikowanych form.

ozdoby świąteczne

fot. ozdoby świąteczne

Wykorzystaj kolekcjonerskie bombki i stwórz domową szopkę bożonarodzeniową
Ubieranie choinki to nie tylko piękna tradycja, która wprowadza świąteczny nastrój i pozwala spotkać się całej rodzinie. Ozdabianie drzewka, może być równie doskonałą zabawą, która rozwija kreatywność. Jedną z ciekawych propozycji dekoracji świątecznych na choinkę jest wykorzystanie bombek z kolekcji Świętej Rodziny oraz Trzech Króli. Możemy wyeksponować centralną część drzewka i stworzyć kompozycję przypominającą szopkę, którą możemy podziwiać w Kościele.
Akcenty ludowe na choince

ozdoby świąteczne

fot. ozdoby świąteczne

Święta to także czas kiedy możemy kultywować tradycję przekazaną nam przez naszych przodków i podkreślamy przynależność do kręgu kulturowego danego regionu. Dobrym pomysłem na oddanie hołdu wielowiekowym tradycjom jest zbudowanie klimatu za pomocą pięknych, regionalnych, świątecznych ozdób. W ofercie OBI można znaleźć piękne, ręcznie malowane, kolekcjonerskie bombki, inspirowane strojami ludowymi z różnych zakątków Polski. Takie bombki nie tylko dopełnią ludową stylistykę świąteczną, ale także będą się pięknie prezentować na bożonarodzeniowym drzewku.

Bajkowe kompozycje na Twojej choince
W ofercie OBI znajdziemy także duży tematyczny wybór bombek kolekcjonerskich, które mogą nas zainspirować do stworzenia motywu przewodniego w ozdabianiu choinki. Do tej pory to najczęściej kolor był głównym wyznacznikiem stylu. Dobierano do niego bombki, łańcuchy, lampki, czy anielski włos – kolekcjonerskie bombki pozwalają nam na poszerzenie wachlarzu możliwości przyozdobienia najważniejszego elementu Świąt Bożego Narodzenia, czyli choinki. Bajkowe postacie, aniołki, diabełki czy nawet bombki w kształcie starych samochodów sprawią, że od świątecznego drzewka nie będzie można oderwać wzroku.

ozdoby świąteczne

Przeczytaj również: Ptasie opowieści

fot. ozdoby świąteczne

Doskonały prezent na Święta
Kolekcjonerskie bombki są wspaniałym pomysłem na prezent świąteczny dla przyjaciół, czy rodziny. Zestaw możemy dopasować do zainteresowań oraz gustów bliskiej nam osoby. Tego typu podarunek będzie przywoływał ciepłe wspomnienia, za każdym razem kiedy spojrzy się na pięknie przyozdobioną choinkę.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)