Barowa elita

Piękni, dostojni, dystyngowani. Coolery i wiaderka do lodu stają się w polskiej rzeczywistości elementami wyposażenia nie tylko restauracji, pubów i hoteli, ale domów, których gospodarze cenią sobie wyszukaną wytworność serwowania markowych alkoholi i pomysłowych drinków.

Co ciekawe, chłód, który podtrzymuje cooler, czy przezroczysta mroźność kostek lodu są synonimem prawdziwie przemyślanego i ze znawstwem celebrowanego rytuału raczenia się doskonałym trunkiem. Niezależnie od tego, czy ktoś preferuje delikatnie musujące szampany, markowe wino, wyrazistą w smaku wódkę, czy whisky lub drinki, cooler lub wiaderko na lód odegrają w tym mroźnym seansie smaków bardzo znaczącą rolę.

Utarło się, że do wiaderek do lodu i coolerów światowych producentów pasuje idealnie stal szlachetna. I to nie tylko z racji właściwości samej stali, która długo utrzymuje chłód, ale też z uwagi na jej minimalistyczny wdzięk. I tak dwóch światowych producentów, mistrzów form stalowych – niemiecka marka Blomus i duński Stelton, kojarzący się z produktami najwyższej jakości – gustują w stali tak kształtowanej, by barowy świat wypełnić tym, co i piękne i użyteczne.

Zobacz również: Łazienka z pasją

Blomus proponuje dwa, bardzo proste w formie, eleganckie coolery Lounge (link). Oba są wysokie na prawie 20 cm, różni je średnica i tym samym przeznaczenie – węższy pozwala chłodzić wino i wódki, szerszy cooler służy otoczeniu szampana ożywczym dla niego chłodem. Oba coolery Lounge mają specyficzny, rozchylający się na podobieństwo kwiatowego kielicha kołnierz. Oba wyposażone są w wewnętrzny, chłodzący wkład z tworzywa sztucznego, który zabezpiecza butelkę przed bezpośrednim kontaktem ze ścianką termicznego coolera.
Szerszy z coolerów posiada dwa intrygująco formowane uchwyty w formie stalowych walców, które pozwalają pewnie przenosić pojemnik do chłodzenia trunków.

coolery

fot. coolery

Duńska marka Stelton proponuje szczyt barowego wyrafinowania – doskonale prosty, zakrzywiający do wewnątrz swojego stalowego ciała barową rzeczywistość cooler dzieła jednego z najsłynniejszych światowych designerów – Erica Magnussena, twórcy, m.in., słynnego, legendarnego już termosu próżniowego. Niezwykle wyrazisty, luksusowy, ponad 20 cm cooler Steltona (link) będzie sprzętem, który zadba o dobre samopoczucie markowego trunku, tak, by gospodarz przyjęcia czuł, że goście są zauroczeni jego gustem i dobrym smakiem. Ten cooler przeznaczony jest do chłodzenia butelek wina, czy wódki.

wiaderka do lodu

fot. wiaderka do lodu

A na koniec rarytas z najwyższej półki. Przedmiot, wobec którego żaden wielbiciel designu nie pozostanie obojętny. Wiaderko do lodu (link) marki Stelton – dzieło jednego z najwybitniejszych kreatorów XX wieku, współtwórcy skandynawskiego stylu – Arne Jacobsena. Wiaderko do lodu należy do znanej i ciągle popularnej, powstałej w 1967 roku serii AJ Cylinda Line. Znamienna dla całej linii luksusowej zastawy pokrywka wnika w walec termicznego wiaderka, które wyposażone jest w dwa wygodne, składane uchwyty z ciekawie rozwiązanymi ogranicznikami. Każdy dobry drink lub pachnące dymem i wrzosowiskami whisky będą zaszczycone towarzystwem wiaderka do lodu dzieła jednej ze sław designu.

Sklep www.smakprostoty.pl, uwalniając w każdym znawcę piękna i poruszający dusze estetów, serwuje schłodzone w coolerach Blomus i Stelton wina, wódki i szampańskie bąbelki.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)