Barwy i wzory nawierzchni z kostki

murek

fot. murek

Urządzasz właśnie swój ogród i zastanawiasz się na jaki kolor kostki brukowej się zdecydować? Najlepiej wybrać taki, który nie będzie jedynie jednorocznym krzykiem mody ogrodowej.

Decyzja o rodzaju i wyglądzie nawierzchni wokół posesji jest wyborem zasadniczym. Dobrze, jeśli podjazd i ścieżki ogrodowe wpisują się w już istniejącą konwencję. Najczęściej barwa i wzór kostki wokół posesji koresponduje z kolorem dachówki, ale także elewacji czy stolarki okiennej budynku. Dzięki nim dom zyskuje konkretny, wyróżniający go charakter.

Nawierzchnia jest trwałym elementem układanym raz na długi czas. Aby mogła się podobać niezależnie od zmieniających się mód i trendów estetycznych, do jej ułożenia najlepiej zastosować stosunkowo niewielką liczbę barw.

Zobacz: Roboty ziemne
taras

fot. taras

Koncepcje ułożenia nawierzchni wokół domów i rezydencji coraz bardziej się uspokajają – mówi architekt Łukasz Ostrowiecki, projektant z firmy Libet. – Kolor ułożonej nawierzchni pozostanie elementem niezmiennym. Im będzie spokojniejszy i uniwersalny, tym bardziej okaże się ponadczasowy. Warto wziąć to pod uwagę.

Dla podkreślenia i zachowania możliwości prezentowania własnego indywidualizmu w aranżacji przestrzeni wystarczy, że przy ciągach komunikacyjnych pojawiają się np. żwirki lub otoczaki w różnych kształtach i kolorach. Pozwolą one na wprowadzanie ciekawych zmian w naszym ogrodzie co kilka lat, a nawet częściej. Wszystko zależy jedynie od naszej fantazji.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)