Baśniowe dekoracje na święta

Dekoracje

fot. Dekoracje

Tak jak w zimowym wieczór nie może zabraknąć baśni Andersena czytanej maluchom do poduszki, tak trudno wyobrazić sobie święta bez choinki i bombek. To jednak nie jedyne dekoracje, które wprowadzą domowników w świąteczny nastrój i pozwolą poczuć magię nadchodzących świąt. Bogatą kolekcję bożonarodzeniowych ozdób, możemy znaleźć w marketach Praktiker.

Przeczytaj: Kolorowy sen zimowy

„Stoliczku nakryj się”
Dekorując świąteczny stół, warto zwrócić uwagę na szczegóły. Niebanalny kształt talerzy, subtelnie udekorowane świeczniki czy serwetniki o nietypowym kształcie – to tylko niektóre detale podkreślające wyjątkowość kolacji wigilijnej.

Dekoracje

Przeczytaj również: Elektryzujące kolory z Praktikera

fot. Dekoracje

Możemy zdecydować się na tradycyjne ozdoby świąteczne w odcieniach czerwieni, zieleni oraz bieli, które bezpośrednio kojarzą nam się z Bożym Narodzeniem, albo wybrać modne w tym roku oryginalne zestawienia kolorystyczne tj. róż, błękit czy czerń. Ważne, by świąteczna dekoracja stołu była spójna i nieprzesadzona – mówi Katarzyna Skąpska, ekspert firmy Praktiker.

„Królowa śniegu” czy tradycyjna „Opowieść wigilijna”?
Styl ubrania choinki zależy wyłącznie od naszego gustu i wystroju wnętrza. Sam wybór ozdób może być świetną zabawą, w którą możemy zaangażować najmłodszych domowników. Aby stworzyć zimową i bajkową aranżację, która nie tylko przybliży nam czas dzieciństwa, ale i zapisze się w pamięci wszystkich, warto już teraz pomyśleć nad stylizacją naszego drzewka i nie zostawiać świątecznych zakupów na ostatnią chwilę.

Dekoracje

Przeczytaj również: Przepis na małą łazienkę

fot. Dekoracje

Dla zwolenników tradycji markety Praktiker przygotowały bogatą kolekcję ozdób w czerwonym i zielonym kolorze, kształtami nawiązującymi do bożonarodzeniowych symboli tj. anioły, renifery, mikołaje. A jeśli marzy nam się stylizacja pełna przepychu i elegancji, niech na choince zakołyszą się  kryształowe gwiazdy, brokatowe, srebrzyste cukierki, szklane aniołki, lśniące perłowo bombki czy nawet figurki wróżek rodem z baśni. Dzięki nim pełna magii opowieść zagości nie tylko na bożonarodzeniowym drzewku, ale i w całym naszym domu – mówi Katarzyna Skąpska, ekspert firmy Praktiker.

Święta w tajemniczym ogrodzie
Nie zapomnijmy także o dekoracji domów i mieszkań na zewnątrz. Postarajmy się, aby otoczenie było naszą wizytówką i wprowadzało nas, a także naszych sąsiadów w niecodzienny, bożonarodzeniowy nastrój.

Dekoracje

fot. Dekoracje

Niech nasze dzieci poczują się jak Mary, Colin i Dick – bohaterowie powieści „Tajemniczy ogród”, którzy podczas wędrówek po pełnym magii ogrodzie, poznają tajniki oraz uroki przyrody. Za pomocą dostępnych w ofercie marketów Praktiker plecionych wianków, ozdobnych latarenek oraz świetlnych kurtyn czy reniferów stwórz swym pociechom baśniową krainę, pełną świątecznych, świetlnych akcentów – mówi Katarzyna Skąpska, ekspert firmy Praktiker. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)