Betonowe dekoracje ogrodowe

ogród

fot. ogród

Kule, kostki i płyty to podstawowe formy jakie przybierają elementy wielkoformatowe z kolekcji Libet Stampo. Duże moduły ze szlachetnego betonu architektonicznego wykorzystane w aranżacji ogrodu, stanowią doskonałe uzupełnienie estetyczne i funkcjonalne dla nowoczesnej minimalistycznej zabudowy.

Beton jest materiałem, który przez wiele lat budził przeważnie negatywne skojarzenia. Obecnie, dzięki różnym formom i fakturom, cieszy się coraz większą popularnością. Objawieniem architektów i projektantów stał się przede wszystkim beton architektoniczny, który posiada wręcz nieograniczone możliwości funkcjonalne i dekoracyjne. W postaci designerskich elementów małej architektury pojawia się on coraz częściej także w projektach i realizacjach ogrodów inspirowanych trendami w architekturze.

ogród

fot. ogród

Wielki powrót betonu
Beton architektoniczny ma gładką i jednolitą strukturę, dzięki czemu ukształtowane powierzchnie nie wymagają dodatkowych zabiegów wykończeniowych ani malowania. Nie ma także potrzeby chowania go za tynkiem, ani dodatkowego ozdabiania. Jego surowa faktura stanowi atrakcyjne tło dla innych naturalnych materiałów, jak na przykład kamień, drewno czy szkło. Ten surowy materiał doskonale komponuje się także z wodą i roślinnością. Nowoczesne technologie pozwalają kształtować z betonu bardzo efektowne detale, choćby kule, które doskonale wkomponowują się w nowoczesne i minimalistyczne aranżacje ogrodowe. Takie elementy przyciągają wzrok, są ważnym elementem ogrodowej kompozycji. Niektóre tylko zdobią ogród, inne pełnią funkcje także praktyczne, np. podtrzymują siedzisko ławki, są wodotryskiem lub fontanną.

ogród

fot. ogród

Kostki, kubiki, płyty i inne elementy wielkoformatowe należące do kolekcji Libet Stampo to stosunkowo świeża pozycja w naszym portfolio. Wielkoformatowe elementy z betonu architektonicznego mogą być wykorzystane jako ławki, siedziska, płyty tarasowe, chodnikowe oraz jako elementy dekoracyjne. Doskonale sprawdzą się nie tylko w jako ozdoba w przestrzeniach publicznych, ale także w prywatnych ogrodach. Ich ostateczna funkcja zależy jednak przede wszystkim od inwencji projektanta i inwestora – mówi Dominik Wilczyński z Libetu.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)