Bezcenna harmonia w sypialni

narzuty

fot. narzuty

Sypialnia jest azylem, miejscem w którym szukamy spokoju i ukojenia. Aby osiągnąć efekt oderwania od spraw życia codziennego, nie wystarczy miękka poduszka oraz dobrze dobrany materac. Ład i harmonia we wnętrzu są niezbędne, by oddać się kompletnemu, pełnemu relaksowi.

Niepościelone łóżko, rozrzucone ubrania, kubek po kawie, a wokół sterta książek i prasy – każdemu z nas zdarzyło się odpuścić codzienne porządku na rzecz innych, chwilowo ważniejszych spraw. Jednak nieład ściga nas na każdym kroku powodując niepokój i rozdrażnienie. I ileż trudniej skupić się na czytaniu, nauce czy jakiejkolwiek innej czynności wymagającej intelektualnej aktywności, gdy wokół nas panuje nieporządek. Tak samo ciężko osiągnąć odprężenie. Warto wtedy postawić kilka niezbędnych tricków, niewymagających i ekspresowych, które sprawią, że pomieszczenie, w którym relaksujemy się będzie koiło również swoim harmonijnym wystrojem. Jednym z istotniejszych jest dobra jakościowo i obszerna narzuta na łóżko, która jak za dotknięciem magiczną różdżką, zamieni poranny rozgardiasz w królestwo ładu.

narzuty

Zobacz również: Szkło w kuchni

fot. narzuty

Piękna symbioza czerni i bieli
Miks białego z czarnym jest rozwiązaniem nieustająco modnym, a jednocześnie bardzo uniwersalnym. Intensywnie eksploatowany w minimalistycznym skandynawskim dizajnie świetnie zagra w każdym wnętrzu wzorowanym na projektach naszych sąsiadów z północy. Ale nie tylko – stonuje rozpasanie kolorystyczne lub delikatnie ożywi nazbyt monochromatyczna aranżację.

London calling!
Motyw flagi brytyjskiej to rzecz supermodna we wzornictwie domowych tekstyliów. Doskonale wpisze się zarówno w stylistykę pokoju dziecięcego, młodzieżowego, jak i sypialnię dorosłych, gustujących w dobrym, współczesnym designie. Nowocześnie, świeżo i z delikatną nutą nostalgii za pięknym i wietrznym Londynem.

narzuty

fot. narzuty

Elegancka szarość
Szarość niesłusznie bywa uznawana za kolor ponury i nijaki. Trendy wnętrzarskie są tymczasem zgodne: szarości są bardzo na topie. Bynajmniej nie bezpodstawnie. Jest to barwa ponadczasowa, uniwersalna i neutralna. A przede wszystkim bardzo efektowna. Stonuje, uspokoi, wniesie harmonię i sznyt elegancji.
REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)