Bezpieczna łazienka dla dzieci i całej rodziny – mata antypoślizgowa do wanny oraz inne akcesoria

Kolorowe przybory łazienkowe dla dzieci

Dla kilkulatka zwykła kąpiel może okazać się fantastyczną okazją do zabawy i poznawania świata. Kolorowe kubeczki, unoszące się na wodzie plastikowe statki czy inne zupełnie niepozorne przedmioty mogą dostarczyć najmłodszym zaskakująco dużo frajdy.  W przypadku mniejszych dzieci wieczorne zabiegi higieniczne często stanowią dodatkowo bardzo często ważny rytuał pozwalający wyciszyć się i zrelaksować oraz stają się naturalnym sygnał zbliżającej się pory snu.

Na rynku znajdziemy obecnie najróżniejsze akcesoria i przybory łazienkowe, które pozwolą doskonale dostosować to pomieszczenie do potrzeb całej rodziny, a przede wszystkim zapewnią komfort i bezpieczeństwo najmłodszym. Podpowiadamy, co warto zastosować, aby nasza toaleta była dla pociech równie wygodna, jak profesjonalnie zaprojektowane WC dla dzieci w przedszkolu, bez przeprowadzania kosztownego remontu.

Łzienka dla dzieci w przedszkolu

fot. Łzienka dla dzieci w przedszkolu

Idealna łazienka dla dzieci od podstaw

Jeśli projektujemy łazienkę dla całej rodziny praktycznie od podstaw, warto od razu uwzględnić rozwiązania, które sprawią, że korzystanie z niej będzie wygodne także dla najmłodszych. Przyjazny wystrój oraz poczucie bezpieczeństwa z pewnością sprawi, że oswojenie malucha z podstawowymi czynnościami higienicznymi stanie się o wiele łatwiejsze i pozbawione niepotrzebnego stresu.

Łazienka dla dzieci – na co warto zwrócić uwagę?

Proste rozwiązania, które nadają się do zastosowania w niemal każdej łazience, ułatwią życie nie tylko dzieciom, ale i rodzicom, którzy zyskają dzięki nim nieco większy spokój.  Dobrym pomysłem będzie na przykład zastosowanie antypoślizgowych kafli, które zwiększą bezpieczeństwo wszystkich użytkowników, wygodnej wanny wyposażonej w półkę, na której można ustawić zabawki kąpielowe, dziecięce kosmetyki czy inne przybory oraz umieszczenie włączników, spłuczek czy wieszaków w takich miejscach, aby nieco starsze dziecko mogło do nich samodzielnie dosięgnąć. Z pewnością przyda nam się również wolno opadająca deska, która nie obudzi śpiącego malucha czy spowalniacz do szafek. Co ważne, jeśli lubimy przechowywać chemię do czyszczenia toalet w łazience, musimy bezwzględnie pamiętać o tym, żeby odpowiednio ją zabezpieczyć oraz umieścić poza zasięgiem dziecka.

Wanna czy prysznic?

Zastanawiając się nad zakupem wanny bądź prysznica, możemy spodziewać się, że naszym pociechom niemal na pewno większą frajdę sprawi to pierwsze. Doskonałe jej uzupełnienie to mata antypoślizgowa do wanny, która nie tylko pomoże zapobiec groźnym poślizgnięciom i upadkom, ale także sprawi, że młodsze dziecko poczuje się podczas kąpieli po prostu bezpieczniej. Wieczorne kąpiele i zabawy w pachnącej pianie to w wielu domach bardzo ważny wieczorny rytuał powtarzany każdego dnia i sprawiający kilkulatkom ogromną radość.

Co jednak, w sytuacji, gdy nie dysponujemy dostateczną ilością miejsca, aby zainstalować pełnowymiarową wannę lub zwyczajnie wolimy krótkie kąpiele pod prysznicem, które pozwalają zaoszczędzić zarówno wodę, jak i cenny czas przed wyjściem? Sposobem na kompromis może okazać się zastosowanie parawanu nawannowego. Gama modeli oferowanych przez producentów wciąż się powiększa, dzięki czemu powinniśmy bez trudu znaleźć ten idealnie dopasowany do naszej łazienkowej aranżacji.

Łazienka jak z bajki

Nie musimy oczywiście urządzić całego pomieszczenia w stylu dopasowanym do dziecięcych gustów, warto jednak uwzględnić podczas planowania aranżacji radosne, kolorowe akcenty, które sprawią, że będzie ono chętniej tam przebywać. Gadżety inspirowane z ulubionymi postaciami z bajek lub morskim klimatem z pewnością umilą naukę mycia zębów czy korzystania z toalety. Uwagę mniejszych dzieci z pewnością przyciągną kolorowe rybki, muszelki, rozgwiazdy czy inni mieszkańcy oceanów. Świetnie sprawdzi się kolorowa mata antypoślizgowa do łazienki, szczoteczka do zębów i kubek dostosowany rozmiarem do małych dziecięcych rączek czy wielobarwny ręcznik z bohaterem ulubionej kreskówki.

Zobacz również: Wymiana drzwi wewnętrznych
Przybory łazienkowe w dwóch odsłonach

fot. Przybory łazienkowe w dwóch odsłonach

Projektując pomieszczenie, z którego korzystać ma cała rodzina, należy postarać się, aby w miarę możliwości każdy czuł się tam dobrze. Należy pamiętać jednak o tym, że dzieci rosną bardzo szybko, równie szybko mogą się też niekiedy zmieniać ich gusta, dlatego warto postawić na takie dodatki i przybory łazienkowe dla maluchów, które w razie potrzeby wymienimy bez większych trudności.

Podstawowe przybory łazienkowe dla malucha

Gama produktów dedykowanych najmłodszym, dostępnych na polskim rynku, wciąż się powiększa. Nie tylko są one odpowiednio dostosowane rozmiarem do potrzeb kilkulatków, ale także zachęcają do nauki samodzielnego korzystania z przyborów higienicznych przyjaznymi kolorami lub wizerunkami ulubionych postaci z bajek, a także zapewniają najmłodszym bezpieczeństwo. Może niektóre z nich przydadzą się w Twoim domu?

Mata antypoślizgowa do łazienki lub wanny

Podczas dziecięcej kąpieli naprawdę często trudno uniknąć zalania podłogi. Mokre, śliskie kafle stają się natomiast niebezpieczne nie tylko dla dzieci, lecz asystujących im podczas wodnych zabaw opiekunów. Z tego względu, kolorowa mata antypoślizgowa dla dzieci to w wielu rodzinnych łazienkach wręcz obowiązkowy element wyposażenia.

Wielu maluchom może także przydać się specjalna gumowa mata antypoślizgowa do wanny mocowana na przyssawki. Sprawi ona, że dziecko poczuje się pewniej, a także może zapobiec niebezpiecznym upadkom. Na rynku możemy obecnie znaleźć nowoczesne produkty wyposażone dodatkowo na przykład w czujnik temperatury.

Nakładki na sedes dla dzieci

Niedroga i bardzo prosta w użyciu nakładka na toaletę dla dzieci stanowi doskonałą pomoc w nauce korzystania z sedesu, dla maluchów, które opanowały już samodzielne korzystanie z nocniczka. Przydaje się on głównie z tego względu, że normalna, pełnowymiarowa deska sedesowa jest dla kilkulatka zwyczajnie za duża, co sprawia, że nie może on poczuć się na niej w pełni komfortowo oraz przyjąć prawidłowej pozycji.

Choć sprawa wydaje się prosta, to w rzeczywistości na rynku znaleźć możemy najróżniejsze nakładki na sedes dla dzieci, różniące się kształtem kolorem oraz wielkością. Niektóre z nich mają na przykład miękkie wypełnienie, pokryte łatwą w czyszczeniu ceratą, inne wyposażone zostały dodatkowo w uchwyty, które dziecko może złapać, lub nawet stopień umożliwiający samodzielne dostanie się na sedes. Ważne, aby dobrać to akcesorium do wieku oraz wzrostu dziecka tak, aby poczuło się ono dzięki niemu stabilnie i bezpiecznie.

Łazienka dla dzieci – bezpieczeństwo przede wszystkim

Dostosowane do potrzeb malucha przybory łazienkowe przyciągną jego uwagę przyjaznym kolorem oraz pomogą zachęcić do nauki samodzielnego dbania o higienę. Przede wszystkim jednak zapewnią najmłodszym duży komfort i bezpieczeństwo, tak bardzo potrzebne do tego, aby mogły one zdobywać pod czujnym okiem rodziców nowe, niezbędne umiejętności.

Przyjazna łazienka dla dzieci

fot. Przyjazna łazienka dla dzieci

Sending
Ocena artykułu
5 (1 głos)