Biała kuchnia

kuchnia

fot. kuchnia

Biała kuchnia jest efektownym rozwiązaniem. Taka aranżacja wygląda lekko i świeżo. Biel jest kolorem uniwersalnym, dlatego bez problemu można ją łączyć z innymi barwami. Kolor ten znakomicie pasuje nie tylko do kuchni utrzymanej w minimalistycznym stylu, ale także do tych prezentujących bardziej stylowe zabudowy.

Białe meble kuchenne doskonale sprawdzą się zarówno w dużej, jak i małej kuchni, którą nie tylko rozjaśnią, ale i optycznie powiększą. Kuchnia biała nie musi być zimna. Odpowiednie wprowadzenie kolorowych dodatków sprawi, że taka aranżacja będzie przytulna i miła dla oka.

Jasne fronty są na tyle neutralne, że z powodzeniem można dopasować je do innych elementów wykończeniowych jak kolor ścian, sprzęt AGD czy dodatki. Bez problemu dopasujemy także kolor mebli do białej kuchni – stołu czy krzeseł. Można wybrać jedną dominującą barwę, która w delikatny sposób przełamie biel i nada wnętrzu wyjątkowego wyrazu. Czerń doda wnętrzu elegancji i dostojności. Kuchnie utrzymane w tonacji biało – czarnej są wytworne i efektowne. Natomiast kolorowe i kontrastujące elementy wyposażenia kuchni z pewnością rozweselą białe wnętrze. Decydując się na białą aranżację kuchni warto wiedzieć, że kontrastowe i agresywne zestawienia barw doskonale pasują do stylu nowoczesnego, a odcienie pastelowe do skandynawskiego.

kuchnia

fot. kuchnia

Wśród licznych dodatków aranżacyjnych znaczącą rolę odgrywa kolor blatu do białej kuchni. Można zdecydować się na blat kolorowy, imitujący kamień lub drewno. Wśród bogatej oferty blatów dostępnych na rynku, sporym wydatkiem może okazać się ten wykonany z litego drewna. Jednak takie rozwiązanie dodaje przytulności białej aranżacji kuchennej.

Biała kuchnia doskonale sprawdza się w pomieszczeniach o niewielkim metrażu. Ma to spore znaczenie, gdy połączona jest biała kuchnia z salonem lub gdy w pokoju dziennym znajduje się aneks we wnęce. Białe meble kuchenne będą wtapiać się w ścianę i dzięki temu pozostaną mało widoczne. Dodatkowo taką jasną aranżację bez problemu można połączyć z meblami i wystrojem salonu. Wybierając połyskujące fronty mebli, które odbijają światło, można też optycznie powiększyć pomieszczenie.

Przeczytaj: Stalowa skórka

Wiele osób decydujących się na białą aranżację kuchni obawia się, że dużą cześć czasu trzeba będzie poświęcać na sprzątanie. Warto jednak wiedzieć, że ślady tłuszczu czy kurzu na białych frontach są znacznie mniej widoczne, niż w przypadku ciemnych i błyszczących mebli. Ponadto kolor biały nie będzie zmieniał odcienia pod wpływem światła dziennego.

kuchnia

fot. kuchnia

kuchnia

fot. kuchnia

kuchnia

fot. kuchnia

REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)