Biała łazienka

łazienka

fot. łazienka

Biel i czerń to ponadczasowe barwy, które zawsze będą modne. Pomieszczenia utrzymane w tych kolorach łatwo dostosować do zmieniających się trendów w aranżacji wnętrz. Biała łazienka to prawdziwe wyzwanie! Podpowiadamy, jak sprawić, by wnętrze nie było zimne i sterylne w odbiorze.

Przeczytaj również: Komfortowy zestaw do prasowania

Biała łazienka – modna i przytulna
Biała łazienka wymaga zastosowania kilku prostych sztuczek, by z nieskazitelnej aranżacji wyłonić ciepłe i przyjazne wnętrze. Odkąd producenci podłóg drewnianych wprowadzili na rynek kolekcje produktów dedykowanych do wnętrz narażonych na działanie wody i wilgoci, biała łazienka, urządzona w minimalistycznym bądź klasycznym stylu, cieszy się niesłabnącą popularnością. Drewno nadaje aranżacji ciepła i delikatności. Wnętrze staje się przytulne, a zarazem pozostaje eleganckie i czyste.

łazienka

fot. łazienka

Biel, jako dominujący kolor we wnętrzu, jest modna i lubiana przez projektantów. Gra kolorów została zastąpiona przez zabawę fakturą, której obecność w minimalistycznym wystroju podkreśla się poprzez odpowiednio dobrane oświetlenie punktowe. Dzięki temu monochromatyczne ściany nie są nudne. Okładziny ścienne dostępne na rynku, od kafli po panele tapicerowane, mają różny stopień połysku i rozmaite kształty. Warto zwrócić uwagę na płytki ceramiczne o heksagonalnym kształcie i wypukłe fraktury naśladujące diament, ciosany kamień naturalny, wyroby drewniane i skórzane.

Mała biała łazienka
Mała łazienka utrzymana w kolorze białym sprawia wrażenie większej niż w rzeczywistości. Wrażenie przestronności można spotęgować, stosując powierzchnie lustrzane, za pomocą których można zaaranżować nawet całą ścianę.

Jaka posadzka do białej łazienki?

Zobacz również: Kuchnia w stylu toskańskim
umywalki

fot. umywalki

Biała posadzka w łazience jest kłopotliwa do utrzymania w czystości, dlatego stosuje się ją bardzo rzadko. Zamiast tego podłogę wykonuje się z drewnianych desek lub paneli dedykowanych do łazienek, bądź z kafli w ciemniejszych kolorach.

Jedną z najbardziej lubianych stylizacji jest szaro-biała łazienka. Kolor szary w łagodny sposób przełamuje biel, doskonale pasuje do aranżacji w stylu minimalistycznym lub modernistycznym i idealnie nadaje się na posadzkę w białej łazience.

Posadzka w łazience nie powinna być zbyt jasna, ani zbyt ciemna. W przeciwnym razie widać na niej każdy pyłek oraz każdy włos, który spadnie z głowy podczas zabiegów pielęgnacyjnych. Ponadto warto stosować płytki rektyfikowane o powierzchni matowej. Wąska fuga ułatwia pielęgnację posadzki, a na na matowej powierzchni kafli wszelkie smugi są prawie niewidoczne.

łazienka

fot. łazienka

łazienka

fot. łazienka

łazienka

fot. łazienka

łazienka

fot. łazienka

łazienka

fot. łazienka

łazienka

fot. łazienka

łazienka

fot. łazienka

łazienka

fot. łazienka

łazienka

fot. łazienka

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)