Białe drzewo smocze

Białe drzewo smocze

fot. Białe drzewo smocze

Rodzina: Leguminosae
Pochodzenie: Australia

Przeczytaj: Zawilce

Opis: Niewielkie austalijskie białe drzewo smocze (Sesbania formosa) ma największe kwiaty wśród roślin strączkowych. Są one koloru kości słoniowej, osiągając długość 15 cm. Dodatkowo jej ciekawa, gruba kora i pierzaste liście powodują że jest bardzo często sadzona w Australii jako roślina ozdobna.

Rozmnażanie:
Nasiona

Wysiew:
Małe nasiona przed wysiewem moczymy 24 h w ciepłej wodzie. Wysiewamy na głębokość max. 1/2 cm, do dobrze przygotowanej ziemi, możemy przykryć je piaskiem lub perlitem. Najszybciej kiełkuje w jasnym i ciepłym pomieszczeniu o temp. 23 0C. Podłoże utrzymujemy w stanie lekko wilgotnym, ale nie mokrym.

Czas wysiewu:
możliwy cały rok – najlepiej wiosną

Pielęgnacja:
Latem powinna stać w jasnym, półcienistym do słonecznego miejscu, zimą musimy zapewnić jej pomieszczenie jasne, o temp. 10-15°C. W czasie upałów ma duże zapotrzebowanie na wodę, dlatego wymaga regularnego, obfitego podlewania – należy jednak zwracać uwagę aby jej nie przelać. Stojąca woda jest niedopuszczalna. Zimą podlewamy tylko tyle, aby podłoże całkiem nie wyschło. Powinno być ono żyzne, dobrze przepuszczalne, z dodatkiem piasku lub perlitu.
Nawozimy co miesiąc dobrym nawozem wieloskładnikowym lub wiosną – zaraz po rozpoczęciu wegetacji – mieszamy podłoże z nawozem o długotrwałym działaniu (6 miesięcy).

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)