Biały nie musi znaczyć: zimny

podłoga

fot. podłoga

Kolor biały optycznie powiększa mieszkanie. Doskonale wpisuje się we wnętrza urządzone w stylu skandynawskim, w którym dominuje prostota, minimalizm i przejrzystość. Uniwersalność tego koloru sprawia, że dobrze wkomponuje się w niemal każdą kolorystykę.

Bielone podłogi, odbijają światło, dzięki czemu wnętrze wydaje się bardziej przestronne. To ogromna zaleta, szczególnie jeśli mieszkanie jest niewielkich rozmiarów.

Drewno w wersji light
Podłogi bielone doskonale współgrają z pastelowymi aranżacjami. Można też skomponować je z kontrastującymi, ciemnymi ścianami lub przełamać bijącą od nich jasność listwami przypodłogowymi w intensywniejszym kolorze. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na mieszkanie w którym dominować będzie monochromatyczna estetyka, czy też wybierzemy barokowe bogactwo, uniwersalnym rozwiązaniem są zawsze podłogi drewniane. Wśród bogatej oferty producentów podłóg na szczególną uwagę zasługują dwie propozycje – Finishdeska Dąb Bielony oraz Finishparkiet Jesion Bielony.

Klasyka w kolorze złamanej bieli
Dąb to najbardziej tradycyjny surowiec do produkcji podłóg. Charakteryzuje się dużą ciężkością i twardością, dlatego właśnie podłogi wykonane z tego materiału mają doskonałe parametry wytrzymałościowe i wykazują dużą odporność na ścieranie. Finishdeska Dąb Bielony dostępna jest w dwóch wariantach: powleczona siedmioma warstwami lakieru utrwalanego promieniami UV lub zabezpieczona trzema warstwami olejowosku. Dzięki lakierowi można uzyskać ostrzejszy rysunek drewna i efekt delikatnego połysku. Tonacja olejowosku jest nieco bardziej mleczna. Na uwagę zasługuje fakt, że podłoga wykończona tą substancją nie wymaga cyklinowania i łatwo ją naprawić, jeśli pojawią się na niej mikrouszkodzenia. Wystarczy ją umyć i powlec specjalistycznym środkiem. Po kilku godzinach można ją znowu użytkować. Wykończone w ten sposób podłogi są szczególnie zalecane w mocno eksploatowanych miejscach, takich jak przedpokoje i ruchliwe ciągi komunikacyjne. Bielone, dębowe deski podłogowe oferowane przez Finishparkiet mają wyraziste usłojenie. Ożywi ono wnętrze i sprawi, że codzienne zabrudzenia będą mniej widoczne.

Mleczna propozycja z jesionu

podłoga

fot. podłoga

Chcąc dodać wnętrzu przestrzeni i blasku, można zdecydować się także na produkt Finishparkiet Jesion Bielony. Podobnie jak Finishdeska Dąb Bielony, dostępny jest w wersji wykończonej lakierem lub olejowoskiem. Poszczególne warstwy klepki klejone są prostopadle, co zapobiega wypaczeniom i naprężeniom. Drewno, z którego został wykonany Finishparkiet Jesion Bielony, jest bardzo twarde, a wykonane z niego podłogi niezwykle stabilne. Podłoga ta jest idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na tym, aby ich mieszkanie było równocześnie przestronne oraz przytulne. Naturalny, drewniany kolor przełamany nutą bieli sprawi, ze wnętrze będzie jednocześnie jasne i ciepłe. Dlatego właśnie podłoga ta z powodzeniem sprawdzi się np. w sypialni lub pokoju dziecka.

Zarówno Finishdeska Dąb Bielony, jak i Finishparkiet Jesion Bielony objęte są 35-letnią gwarancją. Dzięki zastosowaniu surowców najwyższej jakości i specjalistycznemu procesowi technologicznemu, podłogi nie żółkną i są bardzo wytrzymałe. Biała nuta, która decyduje o ich unikalnym charakterze, nie ulega ścieraniu. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)