Biel i czerń – nie tylko zimą

salon

fot. salon

Duet czerni i bieli odnajdziemy bez trudu w wiosenno-letnich kolekcjach Chanel, Chivenchy, czy Stelli McCartnej. Ten wyrazisty duet kolorystyczny nie musi się ograniczać tylko do naszej szafy – kontrasty kochają nie tylko projektanci mody.

Czerń i biel to zestawienie kolorystyczne, które możemy wykorzystać kreując oryginalną aranżację domowego wnętrza. To połączenie barw, które nada pomieszczeniu elegancji i wyrafinowania. Wyrazisty duet kolorów nie wymaga wyszukanych form. Najlepiej sprawdzą się proste, pozbawione zbędnych detali meble. Taka jest stworzona przez Kolekcję Mebli Klose linia Lifeline – zdobywca tytułu Red Dot Honorable Mention 2009 na międzynarodowym konkursie wzornictwa przemysłowego Red Dot. Inspirowana grą czerni i bieli oraz geometrycznymi kształtami kolekcja doskonale odnajdzie się zarówno w stylistyce chłodnego minimalizmu, jak i w bardziej „ocieplonej” aranżacji. Zestaw dostępny jest w dwóch wersjach wybarwienia: „dąb kamienny” oraz „dąb kasztan”. W wersji dąb kamienny zastosowanie specjalnej techniki szczotkowania, której poddawane są elementy bryły, dodatkowo podkreśla naturalną fakturę drewna. Dzięki czemu powierzchnie blatów, czy frontów mebli „wkraczają” w trzeci wymiar. Jednak kolorystyka wybarwienia to nie jedyna cecha wyróżniająca meble z tej kolekcji – Lifeline to również interesujące rozwiązania konstrukcyjne. W myśl zasady „Im mniej tym lepiej” zastąpiono tradycyjne uchwyty w drzwiczkach i szufladach uchwytami stanowiącymi integralną część bryły.

Minimalistyczne wzornictwo Lifeline nie oznacza jednak, że linia jest przeznaczona jedynie dla zwolenników sterylnych, chłodnych wnętrz. Potrzebujemy jedynie kilku elementów dodających energii. „Kropla” ożywczej czerwieni, kwiecistej żółci czy fuksji nie tylko ociepli klimat wnętrza, ale także pobudzi nas do działania. Jeśli bardziej niż bodźca do działania potrzebujesz spokoju i wyciszenia – lepszym wyborem będą odcienie szarości, zieleni czy błękitu. Neutralne tło w postaci jasnych ścian, w różnych odcieniach bieli optycznie powiększy przestrzeń, a delikatne barwy mebli wypoczynkowych dodadzą wnętrzu przytulności. Rozproszone światło dodatkowo zbuduje klimat sprzyjający relaksowi.
Czarny – odważny i tajemniczy oraz spokojny i pewny siebie – biały – to duet kolorystyczny, który możemy zastosować w każdym pomieszczeniu. To baza, która otwiera możliwości kreacji indywidualnej przestrzeni, eleganckiej, a przy tym współgrającej z naszym usposobieniem.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)