Biurowiec Catalina Office Centre

Kancelaria Brochocki, jako polska wiodąca firma specjalizująca się w zakresie doradztwa oraz pośrednictwa w wynajmie oraz sprzedaży nieruchomości komercyjnych, w listopadzie br. została współwyłącznym agentem biurowca Catalina Office Centre.

biurowce

fot. biurowce

Catalina Office Center to nowoczesny 9-piętrowy budynek biurowy o powierzchni około 13 700 m.kw., który zostanie oddany do użytku w czwartym kwartale 2009 roku. Oryginalna budowla spełnia wymogi nowoczesnych biurowców klasy A. Unikalne położenie budynku przy Torze Wyścigów Konnych w Warszawie, u zbiegu ulic Puławskiej, Rzymowskiego i Doliny Służewieckiej zapewnia przyszłym najemcom doskonały dojazd do Centrum oraz do lotniska Okęcie – zarówno komunikacją miejską, jak również samochodem oraz pozwala na ominięcie najbardziej zatłoczonych rejonów Służewca Przemysłowego.

Catalina Office Center została zaprojektowana przez warszawską pracownię Szaroszyk&Rycerski Architekci zgodnie z najwyższymi standardami wykończenia oraz ze szczególną dbałością o maksymalizację efektywności powierzchni biurowej. Można będzie ją aranżować w zależności od potrzeb najemców. Możliwe będą rozmaite układy funkcjonalne, od osobnych niewielkich pokoi dostępnych z korytarza do powierzchni typu open space.
W podziemiach budynku znajdzie się wygodny garaż dla ponad 150 samochodów. Natomiast od strony Al. Wyścigowej będzie dostępnych 66 miejsc postojowych dla najemców i gości.

Generalnym wykonawcą Catalina Office Center jest firma Karmar, która została również pierwszym najemcą inwestycji. Firma podpisała już umowę najmu na 2100 m.kw. powierzchni, na dwóch ostatnich kondygnacjach budynku. Deweloperem obiektu jest Catalina Group, a wyłącznymi agentami są Kancelaria Brochocki Nieruchomości oraz DTZ.

W najbliższych latach nastąpi gwałtowny przyrost powierzchni biurowej w Polsce. Pomimo kłopotów banków oraz inwestorów na światowych rynkach i rokowań, że rynek powinien się uspokoić to procent powierzchni niewynajętych w Centrum Warszawy wynosi obecnie ok. 3 %, a więc jest to odsetek mniejszy niż w większości państw europejskich. Zatem można być pewnym, że rynek nieruchomości biurowych w stolicy ma bardzo duży potencjał. – mówi Andrzej Brochocki z Kancelarii Brochocki Nieruchomości.

Chociaż Warszawa pozostaje najbardziej dojrzałym rynkiem w Polsce to w porównaniu do innych miast europejskich jak Londyn, Paryż czy Frankfurt jest nadal we wczesnej fazie rozwoju. Według raportu „Understanding Office Destinations Poland – Spring 2008” nasycenie rynku powierzchnią biurową w Warszawie wynosi około 160 m.kw. na 100 mieszkańców, podczas gdy średnia dla miast europejskich jest ponad dwukrotnie większa. Dlatego projekt Catalina jest doskonałym produktem na warszawskim rynku biurowym. Stolica Polski jest wciąż perspektywicznym rynkiem, a lokalizacja Catalina Centre Office jest wręcz optymalna dla wielu firm – dodaje Andrzej Brochocki.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)