Budujemy dziecięcy świat

Czas oczekiwania na narodziny dziecka, to okres radosny, ale także intensywnych przygotowań związanych z szykowaniem pokoju dla nowego członka rodziny. Już na kilka tygodni przed pojawieniem się dziecka, skrupulatnie gromadzimy ubranka, kupujemy zabawki i niezbędne akcesoria. Jednym z najważniejszych, a zarazem najprzyjemniejszych etapów jest urządzenie pokoju dziecięcego. Komplet mebli niemowlęcych VX firmy ATB pomoże stworzyć spójny wystrój pokoju, który przez najbliższe lata będzie stanowić miejsce odpoczynku i zabaw nie tylko najmłodszych, ale także nieco starszych dzieci.

Meble dziecięce VX firmy ATB

fot. Meble dziecięce VX firmy ATB

Dla chłopczyka i dziewczynki
Pokój dziecka stanowi mały świat, w którym wychowuje się, bawi i odpoczywa nasza pociecha. Ważne jest by wystrój tego pomieszczenia był przytulny, a atmosfera w nim panująca wpływała odpowiednio na nastrój oraz sprzyjała rozwojowi dziecka. Kolorystyka ścian oraz znajdującego w nim wyposażenia jest niezmiernie ważna. Powinna być stonowana, ale równocześnie na tyle barwna, by wprowadzić do wnętrza odrobinę dziecięcej beztroski. Kolekcja VX firmy ATB stworzona została z myślą o najmłodszych i ich potrzebach. Są to meble wykonane z białej, laminowanej płyty o gładkich frontach i klasycznych, zaokrąglonych na górze kształtach. Ciekawy motyw stanowią kolorowe, lakierowane uchwyty w kształcie litery X oraz w przypadku niektórych modeli dodatkowa ozdoba w postaci aplikacji przypominającej literę V lub X w tym samym kolorze co uchwyty. Intensywna barwa, która może być ciemnoróżowa, turkusowa, żółta lub zielona, skontrastowana z bielą mebli, ożywią nieco całą aranżację, wprowadzając do wnętrza radosną nutę. Uniwersalna kolorystyka sprawia, że meble można w łatwy sposób dopasować zarówno do gustu dziewczynki jak i chłopczyka. Będą doskonale się nadawać do pokoju niemowlęcia, jak i odpowiednio skompletowane z pewnością sprostają oczekiwaniom także starszych dzieci. Co więcej, gładka struktura laminatu będzie łatwa do utrzymania w czystości, tak trudnej do zachowania w miejscu przeznaczonym dla najmłodszych.

Meble dziecięce VX firmy ATB

fot. Meble dziecięce VX firmy ATB

Pokój rosnący z maluchem
Odpowiednio wyposażony pokój niemowlaka powinien zapewnić dziecku bezpieczeństwo i wygodę, a rodzicom komfortowe sprawowanie nad nimi opieki. Odpowiednie łóżeczko to podstawa, której nie powinno zabraknąć, gdy na świat przychodzi dziecko. Decydując się na meble musimy jednak pamiętać, że maluch rośnie dość szybko i stale powinny być one dostosowywane do jego potrzeb. Łóżeczko dziecięce z serii VX firmy ATB o wymiarach 140 x 70 cm posiada możliwość regulacji wysokości leżyska na czterech poziomach oraz trzy wyciągane szczebelki, dzięki czemu swobodnie dopasujemy wysokość położenia materaca do wieku i możliwości naszej pociechy. Dodatkowo, wyposażone jest ono w opcję przebudowy na tapczanik. Dzięki temu może posłużyć nawet kilkulatkowi, a my unikniemy konieczności wymieniania całego łózka. Innym, równie pomocnym sprzętem, jest specjalne miejsce do przewijania malucha – przewijak. W kolekcji mebli VX można znaleźć praktyczną komodę z trzema szufladami oraz półką, której góra stanowi wygodny, zdejmowany przewijak. Gdy dziecko podrośnie, bez problemu można go ściągnąć. Tego typu komoda nie zajmie dużo miejsca w pokoju, a równocześnie pozwoli na trzymanie ubranek zawsze pod ręką. W kolekcji VX znajdziemy także takie propozycje, jak pojemnik na zabawki, niewielka wisząca półka czy regał z czterema otwartymi pólkami i głęboką szufladą, które w pokoju malucha przydadzą się, by poukładać zabawki, książki i przybory potrzebne do pielęgnacji bobasa.

Dużą zaletą tej linii dziecięcych mebli jest uniwersalny charakter, który pozwoli nam na stworzenie pokoju nawet dla dzieci w wieku szkolnym. W kolekcji można znaleźć także biurko komputerowe, pojedyncze łóżko z pojemnikiem na pościel oraz pojemną szafę z regulowaną wysokością drążka na wieszaki. Kiedy nasze dziecko podrośnie, nie musimy więc zmieniać całego umeblowania, ale jedynie wymienić lub dokupić potrzebne elementy.

Gdy na świat przychodzi długo oczekiwany maluch, zmienia się niemal wszystko, także nasze mieszkanie. Pojawia się pomieszczenie, które na tle pozostałych często wyróżnia się kolorystyką i umeblowaniem. Praktyczne meble niemowlęce VX firmy ATB pozwolą stworzyć przytulne i komfortowe miejsce, w którym przebywać będzie nasze dziecko.

Przeczytaj również: Ciemne kolory we wnętrzu
Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)