Cegła klinkierowa Long John – klasyczna technologia w nowoczesnym budownictwie

Cegła klinkierowa Long John

fot. Cegła klinkierowa Long John

Klinkier od zawsze kojarzył się z klasycznymi rozwiązaniami w wykończeniu elewacji oraz wnętrz domów. Cegły Long John to propozycja dla tych, którzy stawiają na nowoczesność, nie rezygnując jednocześnie ze sprawdzonej technologii.

Cegły klinkierowe Long John marki Terca mają nietypową długość – aż 50 cm. Wysokość cegieł to z kolei zaledwie 4 cm. Tak płaskie i długie cegły pozwalają na uzyskanie bardzo nietypowego układu elewacji, która w żaden sposób nie przypomina klasycznych propozycji z klinkieru.

Cegła klinkierowa Long John

Przeczytaj również: Pomieszczenie gospodarcze

fot. Cegła klinkierowa Long John

Cegły mogą być murowane na cienką (5 mm grubości) lub tradycyjną spoinę. Co ciekawe, możliwe jest również całkowite zrezygnowanie ze spoinowania, dzięki czemu elewacja będzie miała bardzo ciasne ułożenie. W konsekwencji cienkie, podłużne pasy klinkieru bardziej przypominają ułożoną z belek, a nie cegieł.

W nowych cegłach nietypowa jest również faktura lica. Cegły są szorstkie i mają nieregularne brzegi. Taki efekt uzyskuje się poprzez formowanie lica w gotowej już cegłe przy pomocy wody.

Cegły klinkierowe Long John dostępne są w czterech wersjach kolorystycznych: żółtej, szarej, czerwonej i czarnej. Daje to bardzo duże możliwości aranżacyjne – nie tylko na elewacjach zewnętrznych, ale również we wnętrzach domów.

Nowe cegły marki Terca dostępne są w klasie wytrzymałości 10 lub 20. Dzięki temu ich wytrzymałość nie odbiega od klasycznych produktów z klinkieru. Możliwe jest zatem murowanie powierzchni o wysokości nawet kilku metrów, bez obaw o ich stabilność czy wytrzymałość.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)