Ciekawe aranżacje w projektach małych domów

Projekty niedużych domów mają swoje plusy i minusy. Są idealne na niewielką działkę budowlaną, tańsze w budowie i w utrzymaniu (np. z powodu niższych kosztów ogrzewania). Ich największym problemem jest stosunkowo mała przestrzeń do wykorzystania przez wieloosobową rodzinę. Istnieją jednak ciekawe sposoby na aranżację wnętrz, dzięki którym uda się wygospodarować miejsce na wszystkie niezbędne przedmioty, a każdy członek rodziny zdobędzie własny kąt.

Aneks kuchenny zamiast oddzielnej kuchni

Jednym z rozwiązań, które pozwoli oszczędzić nieco miejsca, jest wybranie projektu domu z aneksem kuchennym (osobna kuchnia to dodatkowe ściany, a te zajmują dość dużą powierzchnię). Połączenie salonu z częścią kuchenną jest obecnie bardzo modnym trendem, chętnie wykorzystywanym przez deweloperów oraz biura projektowe. Dom z aneksem kuchennym można znaleźć wśród realizacji Pracowni Projektowej Archipelag. Na przykład część kuchenna w projekcie domu Astrid (mała) II G2 nie została oddzielona ścianą od części salonowej, ale jednocześnie pozostaje poza pokojem dziennym. Strefa relaksu i strefa gotowania są więc od siebie odseparowane, ale nie kosztem powierzchni. Takich rozwiązań poszukuj w innych projektach.

Małydomek1

Zobacz również: Jak kupować styropian?

fot. Małydomek1

Dom z poddaszem lub z piętrem

Jeśli już decydujesz się na projekt małego domu, a jednocześnie zależy Ci na dużej liczbie pokoi, wybierz budynek z poddaszem lub piętrem. Na wyższej kondygnacji bez problemu zaaranżujesz sypialnie dla wszystkich domowników, pokój do pracy oraz wielką łazienkę. Przed wyborem projektu, koniecznie sprawdź też, czy istnieje szansa na podpiwniczenie domu. W ten sposób zyskasz dodatkowe pomieszczenia na przechowywanie rozmaitych rzeczy. Dobrym pomysłem jest także garaż wkomponowany w bryłę budynku, pełniący funkcję składziku. Tam z kolei możesz trzymać przedmioty, których nie musisz mieć pod ręką, np. narzędzia, kosiarkę czy nawozy do roślin.

Małydomek2

fot. Małydomek2

Postaw na rozwiązania szyte na miarę Twoich potrzeb!

Najlepsze zagospodarowanie przestrzeni osiągniesz, gdy zamówisz meble na wymiar np. do kuchni. Dzięki temu zagospodarujesz każdy kąt i nie będziesz martwić się o to, jak dopasować gotowe zestawy mebli. Dobrym rozwiązaniem jest także zamówienie szafy na wymiar do sypialni lub do garderoby. Taki mebel możesz wbudować we wnękę, dzięki czemu zyskasz o wiele więcej miejsca na przechowywanie ubrań.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)