Ciemny kolor we wnętrzu: fioletowy

salon

fot. salon

Ciemny i wyrazisty kolor fioletowy we wnętrzu, nada mu ekskluzywny charakter i wyjątkową elegancję. Barwa powstała z połączenia dwóch podstawowych kolorów: czerwieni i niebieskiego, dlatego też doskonale prezentuje się w ich towarzystwie.

Przeczytaj również: Zaparzacze do kawy

Wiele opracowań zawiera tezę, iż fiolet ma korzystny wpływ na układ nerwowy i pracę mózgu. W zależności od odcienia jest mocny i agresywny, lub delikatny i romantyczny. Przypisuje mu się mistyczny charakter i właściwości pobudzające zdolności artystyczne.

Intensywny fiolet powinien być prezentowany w kontrastowym zestawieniu z meblami lub posadzką, bądź użyty w formie akcentu kompozycyjnego. Doskonale spełnia funkcję tła dla pomieszczeń aranżowanych w stylu klasycznym, kolonialnym, bądź glamour.

Przeczytaj: Łazienka idealna
łazienka

fot. łazienka

Jasny, romantyczny kolor fioletowy pomoże zaaranżować romantyczną sypialnię lub pokój dziecięcy.
Kolor fioletowy, jako akcent uzupełniający może być użyty w formie tkanin i przedmiotów dekoracyjnych.

Z czym łączyć kolor fioletowy? – palety kolorów

paleta kolorów

fot. paleta kolorów

Kolor fioletowy dobrze łączy się z wieloma innymi kolorami. Najmodniejsze połączenia to: fioletowy i żółty, fioletowy i musztardowy, fioletowy i beżowy, fioletowy i zielony, fioletowy i biały.

Poniżej przedstawiamy modne palety kolorów z udziałem fioletu, znanych producentów farb:

„Tajemniczy Ogród” to pastelowe kreacje marki DEKORAL, stworzone na bazie koloru fioletowego o smakowitych i wonnych nazwach.

paleta kolorów

fot. paleta kolorów

Kolekcja „Od świtu do zmierzchu”, zestawienie „Orzeźwiający poranek”, to kontrastowa kompozycja pastelowego i zimnego fioletu z kolorem beżowym i limonką (jasny zielony).

paleta kolorów

fot. paleta kolorów

Godne uwagi są także paleta kolorów „Srebrny pył” z Diamentowej Kolekcji Dekoral Fashion, oraz „Glamour” i „New Orient” z Power Paint Dekoral Fashion.

paleta kolorów

fot. paleta kolorów

paleta kolorów

fot. paleta kolorów

paleta kolorów

fot. paleta kolorów

Producent farb MAGNAT, w trendach na 2011 rok komponuje ciemny kolor fioletowy w zestawieniach: „Kolor show”, „Kolor design” (Trendy 2010) i "Wspomnienia z podróży”, to zeszłoroczne propozycje Magnat zestawień barw w z kolorem fioletowym.

paleta kolorów

fot. paleta kolorów

paleta kolorów

fot. paleta kolorów

paleta kolorów

fot. paleta kolorów

Producent farb BECKERS oferuje dwie ciekawe kolekcje w których występuje fiolet: "Secret" i "Fire & Ice".

12 kolorów kolekcji "Secret" zostało uporządkowanych w 4 zestawienia po 3 kolory. Jagodowy, ciemny fiolet występuje w kompozycji Heaven, obok czekoladowego brązu i niebiańskiego błękitu.

paleta kolorów

fot. paleta kolorów

Kolekcja "Fire & Ice", to zestawienia zimnych i ognistych odcieni. Kolor fioletowy w trzech odcieniach: destiny, fantasy i meditation, został przyporządkowany do grupy Fire. Wszystkie kolory z kolekcji doskonale do siebie pasują, więc można je dowolnie komponować.

Czytaj też:
Palety kolorów
Ciemny kolor we wnętrzu: brązowy
[URL=http://www.projektoskop.pl/a-9833-ciemny-kolor-we-wnetrzu-czarny.html|Ciemny kolor we wnętrzu: czarny|F

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)