Ciepło-zimno, czyli drewno zaklęte w betonie

Ciepło – zimno, czyli drewno zaklęte w betonie. We współczesnych aranżacjach wnętrz określenie o „domach z betonu” nabrało zupełnie innego skojarzenia niż w latach 70 i 80–tych. Przestrzeń, w której wykorzystano takie elementy nabiera nowoczesnego charakteru, budzi skojarzenia z wielkomiejskim loftem, wciąż supermodnym i pożądanym. Dla projektantów marki Ceramstic, docenionych za kolekcję Loft Perłami Ceramiki 2013, naturalnym kierunkiem stało się opracowanie kolejnych innowacyjnych płytek z betonem w tle.

salon

fot. salon

Beton we współczesnej architekturze kojarzy się, już nie z post PRL-owską konstrukcją przytłaczających molochów, a z minimalistycznym, ale jakże wysmakowanym, stylem industrialnym rodem ze Stanów Zjednoczonych czy Skandynawii. Transformacji estetycznej uległa cała cementowa kategoria. Poszukiwania zastosowań tego surowca we wnętrzach rozpościerają się coraz głębiej i dalej. Już nie tylko mamy płyty betonowe na ścianach, blaty kuchenne, ale także umywalki, fotele, komody czy stoły. Jakby tego było mało beton łączy się z innymi strukturami czy surowcami, naśladuje je bądź przejmuje faktury. Korzystając z ich zalet uzupełnia swymi niezaprzeczalnie użytecznymi atutami i „wprasza się” do aranżowanych przestrzeni wszędzie tam, gdzie komfort i piękno mają największe znaczenie.

Mniej znaczy więcej
Funkcjonalność i estetyka to naczelne wartości dobrego designu, stworzenie przedmiotu spełniającego oba kryteria. Kreatorom gresu szkliwionego Cementwood i Carpet z kolekcji LOFT ta sztuka zdecydowanie się udała. Połączenie surowej betonowej bazy ze strukturą drewna, zachowując jego naturalną fakturę i przebarwienia, w kategoriach estetycznych, dla wielu klientów może być spełnieniem marzeń, o industrialnym klimacie z domieszką ciepłej drewnianej podłogi. Płyta Carpet ze swym misternym wzorem rodem z perskiego dywanu zachwyci miłośników subtelnych ornamentów i rękodzielnych zdobień.
„Oba gresy zostały zaprojektowane w ten sposób by, po ich ułożeniu, obserwować zróżnicowane przetarcia i przejścia tonalne, będące odzwierciedleniem naturalnego zużycia posadzki – komentuje mówi Joanna Ciecierska, stylistka marki Ceramstic. Z uwagi na swoje właściwości, wysoką wytrzymałość i uniwersalność zastosowań, idealnie sprawdzą się zarówno na ścianie i podłodze pomieszczeń mieszkalnych, a także komercyjnych o średnim i dużym natężeniu ruchu.” Obie płytki korespondują z całością kolekcji LOFT, w tym Concrete w satynie i Concrete błysk, świetnie ją uzupełniając. Linia loftowa płytek komponuje się dobrze z drewnem, cegłą, skórą czy chromowanymi okuciami we wnętrzach.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)