Ciepły próg – Termiczna Osłona Podproża CAL

izolacja termiczna

fot. izolacja termiczna

Najczęściej drzwi wejściowe do domu montuje się na gotowej posadzce. Nie zabezpiecza to jednak przedsionka przed stratami ciepła. Rozwiązaniem tego problemu jest montaż progu, który eliminuje mostki cieplne pod posadzką.

Przeczytaj również: Detal ma znaczenie

Zakład Stolarki Budowlanej CAL wprowadził na rynek innowacyjne rozwiązanie o nazwie Termiczna Osłona Podproża (TOP). System TOP jest bardzo skuteczny i łatwy w montażu. Został on zgłoszony jako wynalazek nr P402608 do Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej i od początku 2013 roku TOP chroniony jest patentem.

Jak zbudowany jest TOP?
Termiczna Osłona Podproża wprowadza pod próg drzwi zewnętrznych dodatkowy materiał termoizolacyjny. Ułatwia on proces montażu drzwi i podnosi stabilność ich konstrukcji. Wykorzystanie w TOP systemowych poszerzeń proponowanych przez producenta progu gwarantuje jego łatwe i skuteczne połączenie z podstawą drzwi oraz możliwość wpięcia hydroizolacji. Przestrzeń pomiędzy plastikowymi poszerzeniami w TOP wypełniona jest blokiem z twardego polistyrenu spienionego. Tak przygotowany zestaw stanowi zwartą i bardzo wytrzymałą podwalinę drzwi. Termoizolacja w systemie TOP sięga poniżej poziomu jastrychu. Tym samym efektywnie eliminuje mostki termiczne pod progiem.

Prawidłowy sposób montażu

izolacja termiczna

fot. izolacja termiczna

Blok systemu TOP powinien mieć długość równą szerokości zewnętrznej drzwi. Montaż zaczyna się od podpięcia go do progu, a następnie zainstalowania w kanale montażowym na wypoziomowanej i przykręconej do fundamentu belce lub konsoli. Całkowita głębokość montażu TOP wynosi 80 mm od górnej powierzchni podłogi. Dopiero po dokładnym sprawdzeniu ustawienia poszczególnych elementów można je na stałe zamocować do ścian. Całość TOP, łącznie z progiem, należy przykręcić do podłoża. Służy do tego specjalny kanał do wkrętów mocujących, który przykrywa listwa z odpornego na ścieranie tworzywa sztucznego. Folia hydroizolacyjna, która uzupełnia zestaw, chroni podproże przed zawilgoceniem. Prawidłowo zamontowany próg jest szczelny, nie trzeszczy i nie przemarza.
System TOP wykonany jest z bardzo wytrzymałych materiałów, odpornych na odkształcanie, nawet pod wpływem dużego ciężaru, np. nacisku kół samochodu (cecha przydatna w garażach).REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)