Czajniki rodem z opery i wysp Polinezji

czajniki

fot. czajniki

Czemu odmówić czajnikowi duszy, charakteru i temperamentu? Dlaczego pozbawić go historii i nie pozwolić zakorzenić się w budujących tradycję skojarzeniach? Dlaczego nie zakląć w nim ludzkiej pasji podróżowania i odkrywania nowych kultur? Właśnie – dlaczego?

Przeczytaj: Tynki z agregatu

Nic nie stoi na przeszkodzie, by współczesny czajnik, dzieło utalentowanych designerów, nie mógł przenosić ludzkich marzeń i skojarzeń w czasie i przestrzeni. Współczesność oddziałuje na wszystko, nawet na to, co mieści się w kuchni – nakazując czajnikowi stać się sprzętem na nowo odkrytym za sprawą pomysłowego designu i wiele mówiącej nazwy.
Niemiecka marka Silit, słynąca na świecie z produkcji luksusowych naczyń oraz technologii XXI wieku – myślącego Silarganu® – ma w swojej ofercie również wyjątkowe w kształcie czajniki ze stali szlachetnej.

Dwie diametralnie różne formy czajników Tosca i Samoa urzekną i melomanów i amatorów romantycznych podróży. Meloman, wielbiciel opery „Tosca”, z prawdziwą pasją sięgnie po czajnik Tosca (link) – odważny w stylistyce czajnik. Dzięki bardzo wysokiej jakości stali szlachetnej woda gotowana w Tosce, 2.1 litrowym czajniku marki Silit, zachowa wszystkie właściwości mineralne.
Walec korpusu czajnika jest w części satynowany, co nadaje mu aksamitno-luksusowego powabu. Niezwykły, ostro zakończony, nienagrzewający się uchwyt, zawadiacko wystaje z dzbanka, a szeroki dziobek łagodzi formę bryły czajnika Tosca.

Przeczytaj również: Modne aranżacje podłóg
czajniki

fot. czajniki

Drugi z niezwykłych, stalowych czajników marki Silit, Samoa, ma bardzo sympatyczny kształt. Przywodzi na myśl uśmiechnięte, bardzo kobiece, kuszące mieszkanki polinezyjskich wysp, które witając turystów girlandami kwiatów, wołają: Aloha.
Czajnik Samoa (link) jest zupełnym przeciwieństwem pełnego dystynkcji imbryka Tosca. Wyjątkowo sympatyczny, charakteryzuje się radośnie okrągłym kształtem wypukłego „brzuszka”. Pałąkowate, grube, nienagrzewające się ucho budzi skojarzenia z przytulną bliskością. Można powiedzieć, że Silit stworzył bardzo rodzinny czajnik, który samą swoją obecnością rozgrzewa serca domowników. Pękaty, sympatyczny w kształcie czajnik ze stali szlachetnej pomieści aż 2.3 litra wody.

Wsłuchujący się w czajnikową operę Tosca sklep www.smakprostoty.pl marzy o wyprawie na polinezyjskie wyspy, gdzie Samoa urzeka swoimi kobiecymi kształtami.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)