Czajniki stalowe

czajnik

fot. czajnik

Czajnik to podstawowe naczynie w kuchni. Bez niego niemożliwe by było zagotowanie wody na kawę. Pierwszy czajnik miał budowę bardzo prostą. Miał rondel z pokrywką oraz wygiętą rurkę dzięki której, można było przenieść gorącą wodę precyzyjnie do innego pojemnika, bez rozlewania naokoło.

W późniejszych latach wymyślono czajniki, które wydawały z siebie dodatkowo charakterystyczny gwizd, który zwiastował i zwiastuje do dnia dzisiejszego ukończenie procesu gotowania wody. Woda w tym momencie osiąga swoją górną temperaturę 100oC. Charakterystyczny gwizd spowodowany jest wysokim ciśnieniem pary wodnej wewnątrz czajnika. Gdyby nie ten chytry wynalazek, jakim jest gwizdek, woda mogłaby wyparować, a czajnik spalić. Od przyjścia na świat pierwszego czajnika stworzono już ich wiele rodzajów i kształtów. Czajniki rozróżnić można również ze względu na mechanizm działania. Dzięki temu podczas zakupu czajnika mamy wiele alternatyw.

Czajniki stalowe
Wybrać możemy spośród czajników ze stali, które obfitują różnorodnymi rozmiarami. sklep internetowy z wyposażeniem kuchni proponuje swoim klientom ponad 50 pozycji czajników ze stali o różnych kształtach, kolorach oraz gwizdkach. Nierdzewne czajniki odznaczają się połyskiem. Pozwalają na zagotowanie wody na kuchenkach elektrycznych jak i indukcyjnych. Czajniki stalowe występują już od pojemności 1,5 litra do 3 litrów.

Czajniki emaliowane
Bardzo popularne są czajniki emaliowane, które ze względu na swój solidny materiał oraz, bardzo często, ciekawe struktury wybierane są przez nasze mamy, a w szczególności przez nasze babcie. Bardzo gustowne malowidła z motywem warzyw czy kwiatów ocieplą każdy wystrój kuchni. W propozycji sklepu dostępne są pojemności od 1,3 do 3,2 litra emaliowanych czajników.

Czajniki ceramiczne
Sklep internetowy z wyposażeniem agd oferuje również bogatą gamę elektrycznych czajników ceramicznych. Czajniki ceramiczne odznaczają się subtelną formą. Każde urządzenie posiada wbudowaną część grzewczą oraz podstawkę w kształcie koła dzięki której, komfortowo i bez żadnego problemu można odstawić czajnik na swoje miejsce. Czajniki ceramiczne ocieplają wnętrze kuchni i nadadzą jej łagodności. Te konkretne czajniki można kupić w pojemnościach od 0,6 do 1,2 litra.

Wybór czajnika zależy od preferencji kupującego oraz aranżacji wnętrza kuchni. Różnorodna oferta naszego sklepu pozwoli Państwu dokonać najlepszego dla siebie wyboru.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)