Czarno – biała elegancja w łazience

łazienka

fot. łazienka

Czerń w łazience wróciła do łask. Moda w aranżacji wnętrz na op-art w stylu lat 60. sprawiła, że znowu pokochaliśmy elegancję wyrazistych połączeń.

Czerń jest kolorem bardzo wyrazistym, dlatego podczas projektowania danego pomieszczenia należy zachować szczególną ostrożność. Zbyt intensywne zastosowanie tej barwy może sprawić, że zamiast eleganckiej łazienki otrzymamy wnętrze przytłaczające w odbiorze. Najbezpieczniejsze i szczególnie modne w tym sezonie jest więc przełamywanie czerni bielą – para ta od zawsze doskonale czuła się w swoim towarzystwie, by powrócić w aktualnym sezonie w postaci geometrycznych kwadratów, rombów czy pepitki. Podłoga w czarno-białą szachownicę to klasyka, która nie traci na wartości, co więcej – jest doskonałym punktem wyjścia do dalszych prac nad pokojem kąpielowym. Może on nawiązywać do stylistyki przedwojennej, do stylu retro, modern, wspomnianego op-artu czy nawet baroku, jeśli umiejętnie zestawimy czerń ze złotem i żółciami. W każdym przypadku jednak najważniejsze będą – jak zwykle – dodatki, które tworzą charakter pomieszczenia. Doskonale rozumieją to producenci armatury łazienkowej, którzy w tym sezonie proponują minimalistyczne instalacje utrzymane właśnie w tej ponadczasowej kolorystyce.

panele prysznicowe

fot. panele prysznicowe

Czerń i biel to kolory uniwersalne, które w modowych trendach powracają jak bumerang – przyznaje Maria Członka, Product Manager marki Kuchinox, specjalizującej się w dystrybucji armatury łazienkowej i kuchennej. Nie trudno zauważyć pewną tendencję wśród naszych klientów, którzy w tym sezonie szczególnym zainteresowaniem obdarzają panele prysznicowe nawiązujące swoją stylistyką właśnie do wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych. Aluminiowe, jednobarwne ale wyraziste, czarne lub białe, cechują się prostą elegancją, która doskonale komponuje się z wymaganiami stawianymi łazience, zachowując równowagę pomiędzy stylem wyważonym i ekstrawaganckim. Są po prostu jak mała czarna – dodaje.

Dobierając dodatki do wymarzonej łazienki pamiętajmy, że to one nadają pomieszczeniu ostatniego szlifu i podkreślają wygląd wnętrza. Gdy zdecydujemy się już na kolor ścian, wzór podłogi i model armatury, możemy całkowicie poświęcić się poszukiwaniom odpowiednich mydelniczek, wieszaków, luster, koszy i tych wszystkich niezbędnych akcesoriów, bez których trudno wyobrazić sobie pokój kąpielowy. Odpowiednio dobrane, w połączeniu z elegancki czarno-białym designem sprawią, że nasza łazienka stanie się miejscem, które opuścić będzie naprawdę trudno.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)