Czas na zimowe zmiany

poduszki

fot. poduszki

Zimowe aranżacje wnętrz, to przede wszystkim tkaniny: poduszki, pledy, koce, narzuty, dywany, zasłony i firanki. Każdy styl rządzi się swoimi regułami i obowiązującym wzornictwem. Mimo to tkaniny są elementem wspólnym. Występują w każdej aranżacji, dzięki bogactwu rodzajów, kolorów i wzorów dostępnych na rynku.

Zimowe tkaniny powinny być grube i kolorowe. Długie zasłony w oknach, ciepły koc i pled, ocieplą nastrój wnętrza. Długie wieczory spędzone w salonie, uświetni gra świateł punktowych i połyskujące wzory na zasłonach i poszewkach. Wciąż modne kolory, to: fiolet, turkus, musztardowy odcień żółtego, biel i czerń.

zasłony

Zobacz również: Wnętrza odziane tundrą

fot. zasłony

Do wnętrz w stylu glamour, poleca się tkaniny błyszczące i pluszowe, pikowane obicia. Aranżacje uświetnią chromowane dodatki: ramki, świeczniki i figurki dekoracyjne.

Styl minimalistyczny lubi proste i surowe rozwiązania. Gdyby nie tkaniny, w niektórych wnętrzach było by ciężko mieszkać, nawet jego największemu entuzjaście. Płócienne, lniane zasłony albo tkaniny o wypukłej fakturze mogą zlewać się z kolorystyką aranżacji lub kontrastować z kolorem przewodnim.

salon

fot. salon

Style klasycyzujące lubią przepych i dekoracyjne szczegóły: frędzle, drobne wzroki, tasiemki i koronki. Stylowe upięcia, drapowania oraz plisy, powracają do mody w oszczędnej formie i modnej kolorystyce.

Dobierając tkaniny do wnętrza należy pamiętać o równowadze i umiarze. Jeśli tekstylia są wzorzyste, nie należy łączyć ich z materiałem o fakturze trójwymiarowej. W obu przypadkach, w zestawieniu najlepiej wypadnie gładka, jednokolorowa tkanina.

Zimą w sypialni polecamy modną pościel z bawełny lub pościel z satyny. Zimowe wzory tkanin w kolorze srebrnym, bordowym, białym lub złotym ociepli futrzana narzuta i futrzane dywaniki. To istny krzyk mody. Futrzane narzuty pasują do każdego stylu wnętrza, od minimalistycznych po bardzo dekoracyjne aranżacje klasycyzujące.

tkaniny

fot. tkaniny

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)