Czy można pogodzić modę w kuchni z funkcjonalnością?

kuchnia

fot. kuchnia

Współczesne kuchnie to nie tylko pomieszczenia czy aneksy służące do przygotowywania posiłków. Większość kuchennych stylizacji przypomina wystrój modnego salonu. Na blatach jest pusto i czysto, a do ukrytych skrzętnie gniazdek podłączone są designerskie sprzęty AGD dopasowane do wnętrza. Czy modna kuchnia może być także funkcjonalna?

Projektanci mebli i elementów wyposażenia kuchni dbają o to, by pogodzić obowiązujące trendy z funkcjonalnością. Dzięki temu nawet niewielki powierzchniowo aneks kuchenny w kawalerce jest w stanie pomieścić wszystkie niezbędne sprzęty i akcesoria, nie zagracając przy tym sterylnie urządzonego wnętrza.

kuchnia biała

fot. kuchnia biała

Niezwykle wygodne w codziennym użytkowaniu są mechanizmy pozwalające cicho i bez wysiłku korzystać z mebli kuchennych. Ponadto szafki można wyposażyć w profesjonalne wkłady, które w sposób ergonomiczny zagospodarowują wnętrza mebli, a każdy element wyposażenia i akcesoriów kuchennych ma swoje ściśle określone miejsce.

Większość kuchni wykonuje się na wymiar z gotowych zestawów meblowych dostępnych w modnych salonach meblowych lub na podstawie indywidualnego projektu architekta wnętrz.

kuchnia

fot. kuchnia

Natomiast stylistyka aranżacji jest już wyłącznie sprawą gustu. Kuchnia może mieć dowolny wygląd oraz idealnie dopasowane do niego elementy wyposażenia. Sprzęt kuchenny do zabudowy doskonale wtopi się w aranżację poprzez obudowę meblową. Ponadto w sklepach z urządzeniami RTV i AGD dostępne są kuchnie gazowe, roboty kuchenne i wiele innych urządzeń, które swoim wyglądem nawiązują do różnych stylizacji. Tym samym urządzenie kuchni klasycznej, rustykalnej czy też nowoczesnej nie stanowi żadnego problemu. Wystarczy wybrać zestaw mebli wśród gotowych produktów lub stworzyć aranżację marzeń z pomocą profesjonalisty, aby cieszyć się aranżacją jedyną w swoim rodzaju.

kuchnia

fot. kuchnia

kuchnia

fot. kuchnia

kuchnia

fot. kuchnia

salon

fot. salon

kuchnia

fot. kuchnia

kuchnia

fot. kuchnia

kuchnia

fot. kuchnia

kuchnia

fot. kuchnia

kuchnia

fot. kuchnia

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)