Dachówka ceramiczna na nowe i remontowane dachy

dach

fot. dach

Wyjątkowa estetyka nowej dachówki Piemont sprawia, że doskonale sprawdzi się jako materiał do pokrycia budowanego domu, jak i w przypadku remontu starego dachu.

Wybór materiału, który pokryje nasz dach musi być dokładnie przemyślany. W przypadku remontu, z którego usuwa się zniszczone pokrycie, inwestorzy powinni zadbać o to by nowe było trwałe i odporne na działanie warunków atmosferycznych. Osoby budujące dom powinny także zdecydować się na długowieczne pokrycia. Na co najlepiej się zdecydować? Pośród szerokiej ofercie materiałów ceramicznych warto się przyjrzeć nowej dachówce Piemont marki Röben. Cechuje ją duża przesuwność oraz wyjątkowa estetyka, dlatego można ją wykorzystać zarówno na nowym jak i remontowanym dachu. Inwestycja w dachówki ceramiczne z pewnością się opłaci w długofalowej perspektywie, ponieważ taki dach nie wymaga renowacji, uzupełniania ubytków powierzchni i malowania, nie łuszczy się, nie wnika w niego brud a także jego kolor nie blaknie od słońca.

38 mm przesuwności

Zobacz również: Pokrycie dachu
dach

fot. dach

Dużą zaletą dachówki Piemont jest jej przesuwność. Pojęcie to oznacza, że posiadają one specjalne zamki, które pozwalają na dużą różnicę między maksymalnym zsuwem a rozsuwem – aż 38 mm. Dzięki temu mogą być układane na łatach o rozstawie od 360 mm do 398 mm. Inne modele nie pozwalają na tak duża tolerancję. Tak duża przesuwność umożliwia pokrycie dachu nawet przy nie do końca idealnym rozstawie łat. Jest to duży atut podczas renowacji dachu. Kiedy po zdjęciu starego pokrycia okazuje się, że więźba jest w dobrym stanie i nie wymaga wymiany, pokrycie pozwalające na dużą tolerancję okaże się niezastąpione. Łaty mogły być bowiem dobrane do dachówki, której obecnie nie ma już w sprzedaży,a inne pokrycia nie pasowałyby. Podobnie jest w przypadku nowego dachu. Wykonawca powinien zmierzyć łaty dokładnie pod dachówkę, ale w praktyce te 38 mm tolerancji okazuje się bardzo przydatne, szczególnie w elementach takich jak wole oko.

Estetyka na poziomie Premium
Dachówka Piemont wyróżnia się tak wysoką estetyką. Nowość marki Röben jest płask, co odpowiada obecnym trendom dla nowoczesnych pokryć dachowych. Jej smukły kształt z elegancko zakrzywioną linią i niską falą sprawia, że jest to dachówka wysmakowana, o doskonałej prezencji. Dostępna jest w ośmiu kolorach, dzięki czemu można z łatwością dobrać odpowiednią barwę. Miłośnicy tradycji mogą zdecydować się na dachówkę miedzianą. Osobom, którym konserwator narzucił kolor pokrycia harmonizujący z dachami okolicznych domów z pomocą przyjdzie dachówka kasztanowa. Dla kochających czerwień, ale woleliby dach w odcieniu bardziej oryginalnym, powinni przyjrzeć się dachówce Piemont trentino. ale woleliby dach w odcieniu bardziej oryginalnym, powinni przyjrzeć się dachówce Piemont trentino. Z kolei inwestorzy, którzy poszukują oryginalnych rozwiązań, mogą zdecydować się na dachówkę w kolorze jesienny liść lub rustykalną. Do każdego dachu trafionym wyborem jest również dostojna Piemont tobago o głębokiej, czarnobrązowej barwie. Jej glazurowana powierzchnia nie tylko pięknie połyskuje w słońcu, ale również chroni dach przed wnikaniem zanieczyszczeń i porastaniem mchem.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)