Dachówki ceramiczne zawsze w cenie

pokrycie dachu

fot. pokrycie dachu

Ceramiczne pokrycia dachowe stosowane są od stuleci. Atrakcyjny wygląd i niezwykła wytrzymałość sprawiają, że wciąż są praktycznie niezastąpione w budownictwie mieszkaniowym.

Dla każdego domu
Współczesne dachówki ceramiczne i akcesoria dachowe doskonale nadają się zarówno do renowacji klasycznych budynków, ale także do nowoczesnych domów jedno- i wielorodzinnych. Duża liczba kształtów oraz kolorów dachówek pozwalają łatwo dobrać ich design do projektu domu.

Dzięki niewielkim wymiarom dachówek możliwe jest ich zastosowanie nawet na dachach o skomplikowanej geometrii. Dachówka ceramiczna doskonale nadaje się do pokrycia różnego rodzaju krzywizn, takich jak wole oczka czy lukarny, które są popularne w nowoczesnych projektach domów jednorodzinnych.

Dachówki ceramiczne można również stosować na dachach o niewielkim spadzie. Jak zapewnia Wienerberger producent dachówek marki Koramic, w przypadku zastosowania specjalnych membran możliwy jest montaż dachówek na dachach o kącie nachylenia wynoszącym zaledwie 15 stopni.

dachówka

fot. dachówka

Ciepły, zdrowy dach
Podstawową funkcja dachu jest ochrona domu przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dachy wykonane z dachówki ceramicznej nagrzewają się stosunkowo wolno, dzięki czemu nie przekazują wysokich temperatur do wnętrza domu. W lecie na poddaszach domów przykrytych ceramiką panują warunki znacznie bardziej przyjazne dla człowieka, niż w domach krytych blachą.

Ceramika dachowa jest również doskonałym izolatorem akustycznym. Do wnętrza budynku nie przedostają się odgłosy padającego deszczu, szum wiatru czy odgłosy ruchu ulicznego. Jest to szczególnie istotne, kiedy w naszym domu planujemy zagospodarować poddasze do celów mieszkalnych.

Odporność na uszkodzenia
Konstrukcja dachu pokrytego dachówką ceramiczną w praktyce uniemożliwia naruszenie konstrukcji przez silny wiatr oraz inne niekorzystne warunki atmosferyczne. Dach wykonany z dachówek ceramicznych składa się z dużej liczby elementów, pomiędzy którymi jest wentylacja. Taki dach nie wytwarza siły nośnej – tak, jak ma to miejsce w przypadku dachu z blachy, gdzie duże arkusze działają jak żagiel, który silny wiatr może zerwać w całości.

Dachówki ceramiczne zapewniają również łatwą naprawę dachu. W przypadku uszkodzeń mechanicznych nie ma problemu z wymianą pojedynczych elementów, nie naruszając przy tym integralności całej konstrukcji.

O jakości dachówek ceramicznych świadczy wieloletnia gwarancja. Firma Wienerberger na swoje dachówki oferuje gwarancję aż na 30 lat.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)