Dekoracje do wnętrz w stylu marynistycznym

Jak urządzić wnętrze w stylu marynistycznym? Słońce, piasek i szum morskich fal to najlepsze inspiracje do wykreowania wakacyjnego nastroju w każdym pomieszczeniu.

Do aranżacji w stylu marynistycznym wykorzystajmy modne, pastelowe odcienie błękitu, żółtego oraz kolor biały. Dzięki nim poczujemy w domu powiew chłodnej bryzy i przyjemne ciepło promieni słońca. Na koniec, do dekoracji pomieszczeń warto dopasować marynarskie ozdoby od home&you.

Marynarski salon
Aranżacje wnętrz w stylu marynistycznym uzyskamy łącząc błękit i biel z elementami wyposażenia wykonanymi z naturalnych materiałów, takimi jak drewno oraz wiklina. Morski wystrój podkreślą delikatne dodatki inspirowane marynarską modą. Znajdziemy wśród nich, np. zegar GLOBE, a także figurki MARINERO w kształcie marynarzy i SHIP. Do przechowywania przedmiotów możemy użyć koszy COUNTRY lub szafek DAISY, które z pewnością świetnie wkomponują się w całość wystroju. Wieczorem zasiądziemy na kanapie, nakryci kocem GRACY, ciesząc się nastrojem spokojnej, letniej nocy w blasku świec LIGHTHOUSE oraz SPARROW.

Przeczytaj: Szkło w domu
dekoracje

fot. dekoracje

Przeczytaj również: Glamour w odcieniach szarości

Powiew bryzy w sypialni
W sypialni, marynistyczną aranżację podkreśli biały wieszak HANGER oraz zestaw LAVANDA, nawiązujące do niepowtarzalnej atmosfery południowej Francji. Pleciony koszyk NATURALES może posłużyć do przechowywania drobnych bibelotów. Całość wystroju dopełni metalowy lampion MARINE, który łagodnie rozjaśni wnętrze wieczorową porą. Natomiast biało-błękitna kompozycja pledu i poduszek z serii AVRILL ochłodzi sypialnię w upalne noce.

Nadmorski wystrój kuchni
Morski klimat w kuchni można wprowadzić przy pomocy wyposażenia w odpowiednie akcesoria kuchenne, takie jak komplety CLEAR lub deska do krojenia MAP. Kolorowe pojemniki z porcelany do przechowywania żywności można zastąpić delikatnymi pojemnikami ze szkła. Do podawania napojów chłodzących w gorące dni użyjmy szklanek i kieliszków BASIC. Letni obiad zaserwujemy z kolei na zastawie EL MAR.

Styl marynistyczny doskonale wprawia w wakacyjny nastrój. Subtelne dodatki będą przypominały leniwe chwile spędzone na plaży, jeszcze długo po powrocie z urlopu. Urządzając wnętrze w stylu marynistycznym warto zachować umiar. Nadmiar dodatków i kontrastujących barw z pewnością nie będzie się prezentował estetycznie.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)