Dekoracje domu na Wielkanoc

dekoracje wielkanocne

fot. dekoracje wielkanocne

Wielkanoc to radosne święto kojarzone z kolorowymi symbolami natury budzącej się do życia na wiosnę. Na świątecznym stole królują wielobarwne pisanki, figurki zajączków i kurczaczków oraz pachnące bukiety wiosennych kwiatów. Jak udekorować świąteczny stół wielkanocny i dobrać kolory na wielkanocne ozdoby?

Rodzinne śniadanie wielkanocne powinno odbyć się w odpowiedniej oprawie, dlatego wiele uwagi przykłada się do wyboru elementów aranżacji i dekoracji, które przywołują świąteczny nastrój.

dekoracje

fot. dekoracje

Obecnie dekoracje świąteczne dopasowuje się stylistycznie do aranżacji domowych wnętrz. Osoby śledzące aktualne trendy często odchodzą od tradycyjnego wyglądu ozdób wielkanocnych na rzecz dekoracji w najmodniejszych kolorach sezonu.
Bez względu na styl, dekorowanie wielkanocnego stołu powinno się zacząć od wyboru obrusa i zastawy stołowej. Obrus będzie tłem, na którym postawimy odświętne naczynia i wielkanocne dekoracje. Całość powinna tworzyć spójną całość.

Dekoracje domu na wiosnę
Pewne dekoracje, które mogą ozdobić wielkanocny stół warto przygotować wcześniej, np. mini-doniczki ze skorupek jajek, z których wyrasta rzeżucha lub kiełki.
W przezroczystych wazonach pięknie zaprezentują się żonkile, krokusy i hiacynty, które dodadzą uroku każdej stylizacji wnętrza. Małe łączki pełne pachnących wiosennych kwiatów, zaaranżowane na kolorowych półmiskach są niczym powiew długo wyczekiwanej wiosny, za którą z pewnością wiele osób już tęskni.

dekoracje

fot. dekoracje

dekoracje

fot. dekoracje

dekoracje

fot. dekoracje

dekoracje

fot. dekoracje

REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)