Dekoracje domu na Wielkanoc

dekoracje wielkanocne

fot. dekoracje wielkanocne

Wielkanoc to radosne święto kojarzone z kolorowymi symbolami natury budzącej się do życia na wiosnę. Na świątecznym stole królują wielobarwne pisanki, figurki zajączków i kurczaczków oraz pachnące bukiety wiosennych kwiatów. Jak udekorować świąteczny stół wielkanocny i dobrać kolory na wielkanocne ozdoby?

Przeczytaj również: Zdrowy sen w pięknej sypialni

Rodzinne śniadanie wielkanocne powinno odbyć się w odpowiedniej oprawie, dlatego wiele uwagi przykłada się do wyboru elementów aranżacji i dekoracji, które przywołują świąteczny nastrój.

Obecnie dekoracje świąteczne dopasowuje się stylistycznie do aranżacji domowych wnętrz. Osoby śledzące aktualne trendy często odchodzą od tradycyjnego wyglądu ozdób wielkanocnych na rzecz dekoracji w najmodniejszych kolorach sezonu.
Bez względu na styl, dekorowanie wielkanocnego stołu powinno się zacząć od wyboru obrusa i zastawy stołowej. Obrus będzie tłem, na którym postawimy odświętne naczynia i wielkanocne dekoracje. Całość powinna tworzyć spójną całość.

Dekoracje domu na wiosnę
Pewne dekoracje, które mogą ozdobić wielkanocny stół warto przygotować wcześniej, np. mini-doniczki ze skorupek jajek, z których wyrasta rzeżucha lub kiełki.
W przezroczystych wazonach pięknie zaprezentują się żonkile, krokusy i hiacynty, które dodadzą uroku każdej stylizacji wnętrza. Małe łączki pełne pachnących wiosennych kwiatów, zaaranżowane na kolorowych półmiskach są niczym powiew długo wyczekiwanej wiosny, za którą z pewnością wiele osób już tęskni.

dekoracje

fot. dekoracje

dekoracje

fot. dekoracje

dekoracje

fot. dekoracje

dekoracje

fot. dekoracje

REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)