Dekoracje świąteczne z gwiazdą betlejemską

dekoracja świąteczna

fot. dekoracja świąteczna

Wydarzenia jednoczą ludzi. Kwiatowe dekoracje idealnie pasują na szczególne okazje, nadają świąteczną atmosferę i tworzą podniosły nastrój. Zimą, zarówno pojedyncze poinsecje (gwiazda betlejemska), jak i utworzone z nich aranżacje oraz efektowne ozdoby stołu, stanowią właściwą dekorację uroczystości.

Uroczyste wydarzenie lub gala – jest wiele powodów do spotkań. Zarówno podczas wesela jak i bankietu, spektakularnego wydarzenia, eleganckiej kolacji czy konferencji wszyscy przychodzą w jednym celu – dobrej zabawy. Bez względu na okoliczność, zostawiają codzienność i chcą się zrelaksować.
Dekoracja jest ważną częścią każdego wydarzenia. W końcu sukces imprezy w dużej mierze zależy od panującej atmosfery. Piękno tkwi w szczegółach. Meble, oświetlenie, dodatki oraz kompozycje kwiatowe zawsze nawiązują do tematu imprezy i nadają jej charakter, który na długo zapadnie gościom w pamięci.

Symfonia kwiatów na ważne okazje
Kompozycje kwiatowe pełnią ważną funkcję podczas imprezy, ponieważ stanowią tło całego wydarzenia. Pojedyncze ozdoby kwiatowe, wymyślne aranżacje stołów lub przestrzenne formy – zieleń i kwiaty zawsze tworzą niepowtarzalną aurę. W związku z tym, dekoracje kwiatowe nadają szczególny charakter dużym pomieszczeniom, takim jak hale i foyer. Dzięki pomysłowości oraz dbałości o detale, rośliny stają się głównymi ozdobami. W zależności od okazji, motywu przewodniego i pory roku, floryści łączą odpowiednie rośliny, kolory i dodatki, tak by tworzyły harmonijną całość. Proste dekoracje kwiatowe, skomplikowane aranżacje w różnych stylach i wielkościach, pojedyncze kwiaty do dekoracji stołu – możliwości jest wiele, dlatego też floryści wykorzystują całe spektrum możliwości.

Kwiatowe dekoracje z poinsecją
Wybór roślin odgrywa decydującą rolę. Jakość roślin, ich kolor i kształt, możliwości aranżacyjne, dostępność oraz trwałość wpływa na charakter kwiatowej dekoracji. „W ostatnich miesiącach roku, poinsecja jest jednym z najbardziej ulubionych kwiatów na dekoracje imprez", mówi Mathias Barten, dwukrotny laureat nagrody Taspo i Dyrektor Zarządzający Florale Welten w Berlinie.
W żywych czerwieniach lub eleganckich kremach, w różnych kształtach i wielkościach, kwitnące zimą rośliny mogą być różnie wykorzystane w zależności od okazji i motywu przewodniego oraz dekorowane za pomocą dodatków i zawieszek.
„Styl kwiatów i moc jaką kryją w sobie to ważne kryteria przy wyborze dekoracji", mówi Mathias Barten. „Poinsecja posiada wspaniały, odświętny wygląd, co sprawia, że jest stworzona do szczególnie uroczystych dekoracji i jest przy tym ponadczasowa. Jest zarówno idealna do dużych, eleganckich aranżacji w wysokich naczyniach jak i do delikatnych, eterycznych kompozycji stołów z kwiatów ciętych" – mówi Barten.

Trwałość poinsecji – szczególnie kiedy jest używana jako kwiat cięty – jest kolejnym powodem dla którego warto ją użyć do ozdobienia pomieszczenia. Po obcięciu, łodyga powinna być zanurzona na krótko we wrzącej wodzie lub przypalona nad ogniem świecy, aby zapobiec utraty soku. Dzięki temu aranżacje z poinsecją są łatwe w pielęgnacji i stanowią długotrwały element dekoracyjny, który robi wrażenie i stwarza podniosłą atmosferę. Z kolei dekoracja florystyczna sprawia, że goście mają poczucie, że są częścią szczególnego wydarzenia. Doświadczają czegoś niezwykłego, co pozostawia im na długo pozytywne wspomnienia.

Małe poinsencje
Małe poinsecje są szczególnie odpowiednie do dekoracji stołu. Tworzą ciekawy efekt, gdy są ustawione obok siebie.

Atrakcyjne trio złożone z intensywnie czerwonych poinsecji mini podano na tacy ze świątecznymi dekoracjami. Taka kompozycja będzie nas cieszyć przez długi czas.

dekoracja świąteczna

fot. dekoracja świąteczna

Krok 1
Trzy doniczki, do których zostaną wstawione czerwone, miniaturowe poinsecje, należy odpowiednio ozdobić. Można na przykład wykorzystać, plastry suszonych jabłek, które należy przykleić na brzegach osłonki za pomocą gorącego kleju.

Krok 2
Kolejną osłonkę można udekorować kawałkiem czerwonego filcu.

Krok 3
W trzeciej osłonce można umieścić kalocefalus (calocephalus).

Po udekorowaniu osłonek, należy umieścić w nich trzy małe poinsecje doniczkowe i udekorować je ostrokrzewem z czerwonymi owocami oraz zielonymi gałązkami bukszpanu.

Bukiet w roli głównej

dekoracja świąteczna

fot. dekoracja świąteczna

Poinsecja dzięki okazałym przylistkom o intensywnych kolorach nadaje się również do dekoracji świątecznego stołu.

Czerwona poinsecja idealnie współgra ze srebrnym naczyniem i nadaje świątecznemu stołowi elegancki charakter.

Krok 1
Do srebrnego naczynia należy wsypać ziemię oraz dekoracyjne kamyczki. Następnie należy umieścić w nim poinsecję doniczkową.

Krok 2
Następnie należy umieścić w srebrnym naczyniu w odpowiednich tonacjach jesienne gałązki z owocami, gałązki sosny oraz hortensji.

Krok 3
Ostatnim dekoracyjnym elementem aranżacji są purpurowo-czerwone wstążki włożone za pomocą drucika do naczynia z poinsecją.

dekoracja świąteczna

fot. dekoracja świąteczna

Zamiast choinki

dekoracja świąteczna

fot. dekoracja świąteczna

Przysmaki kulinarne najlepiej spożywać w miłej atmosferze. Starannie dobrane dekoracje florystyczne stworzą do tego odpowiedni nastrój.

Zima to czas poinsecji: żywy bukiet kolorowych poinsecji udekorowany naturalnymi dodatkami w imponujący sposób zdobi wejście i wnętrze pomieszczenia.

Krok 1
Gałązki głogu o zimowym charakterze są związane w luźną konstrukcję za pomocą drutu.

Krok 2
Rustykalna konstrukcja podtrzymuje kilka osłonek, do których następnie zostaną wstawione poinsecje doniczkowe.

Krok 3
Łodygi ligustru i gałązki dzikiej róży należy przymocować do konstrukcji za pomocą drutu florystycznego.

dekoracja świąteczna

fot. dekoracja świąteczna

W kremowym odcieniu

dekoracja świąteczna

fot. dekoracja świąteczna

Następnie należy dodać gałązki sosny i eukaliptusa, które efektownie wypełnią przestrzeń między gałązkami. Ostatnim krokiem jest umieszczenie poinsecji w osłonkach.

Kwitnące zimą poinsecje o delikatnych kremowo-białych odcieniach rozjaśnią i wprowadzą kontrast w ciemnych pomieszczeniach i zakamarkach.

Umieszczone blisko siebie poinsecje tworzą niezwykle urokliwą kompozycję. Jasne przylistki rośliny idealnie współgrają ze świecącymi dodatkami i połyskującymi bombkami.

Świąteczny i elegancki charakter kremowych przylistków poinsecji układających się w gwiazdę został podkreślony lśniącymi dodatkami w postaci bombek i sztucznych kryształów lodu.

Krok 1
Kremowe poinsecje dobrze prezentują się z białymi dodatkami, dlatego najpierw należy pomalować na biało gałązki tarniny i wierzby. Następnie należy wykonać z nich luźne wieńce i połączyć ze sobą za pomocą papierowego drutu.

Krok 2
Biały wieniec powinien zostać umieszczony na stabilnej, płaskiej powierzchni – np. na wąskiej kolumnie. Następnie należy dodać do kompozycji ozdobione gałązki jemioły, tarniny i sosny, a także szyszki modrzewia oraz pozostałe świąteczne dodatki. Srebrne osłonki należy umieścić pośrodku wieńca.

Krok 3
Ostatnią czynnością jest umieszczenie kremowej poinsecji w przygotowanym wieńcu. Srebrne bombki uzupełniają kompozycję i podkreślają jej świąteczny charakter.

dekoracja świąteczna

fot. dekoracja świąteczna

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)