Dekoracje świątecznego stołu

dekoracje świąteczne

fot. dekoracje świąteczne

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, a my jesteśmy w trakcie świątecznych porządków i zakupów. Zastanawiamy się w jaki sposób ozdobimy dom i jakimi potrawami poczęstujemy gości. Jest to także idealny moment by zaplanować dekorację wielkanocnego stołu.

Świąteczne śniadanie, obiad czy popołudniowa kawa z przyjaciółmi – dużo świątecznego czasu spędzamy przy stole. – Świąteczne potrawy zawsze smakują lepiej: czas przez te kilka dni spowalnia, a my razem z nim. Dlatego dbamy o każdy szczegół, aby święta były wyjątkowe. Bez względu na to czy zdecydujemy się na aranżację w kolorach natury, klasycznych połączeniach bieli i zieleni bądź odważne, nasycone kolory jest kilka elementów, których na wielkanocnym stole nie może zabraknąć. Symbole w postaci zająca, kurczaka i jajek są zawsze modne i wręcz obowiązkowe – mówi Hanna Maruta, główny stylista marki home&you.

Wielkanocny szyk

Zobacz również: Jesienne akcesoria do domu
dekoracje świąteczne

fot. dekoracje świąteczne

Na każdym stole powinien leżeć obrus, najlepiej ze świątecznym motywem – pisankami lub kurczaczkiem. Stonowane, pastelowe kolory pozwolą zaakcentować poszczególne elementy dekoracji. Serwetki możemy ułożyć w pierścieniach w kształcie zajączka, a pod talerzem położyć podkładkę z motywem wesołej kurki bądź imitującą zieloną trawkę. Nie może także zabraknąć kosza z pisankami lub piaskowej babki, otoczonej kolorowym wiankiem. – Święta Wielkanocne przypadają na piękny czas, jakim jest początek wiosny. Dlatego nie możemy zapomnieć o takich elementach, jak bukiet świeżych kwiatów w wazonie-jajku, zielony owies lub rzeżucha w zabawnych pojemniczkach z króliczkiem lub kurką – radzi Hanna Maruta.

Więcej niż zastawa

Zobacz również: Wymiana drzwi wewnętrznych
dekoracje świąteczne

fot. dekoracje świąteczne

Coraz częściej wolne miejsce na świątecznym stole zapełniamy elementami dekoracyjnymi, takimi jak figurki, świece lub zawieszki. Oryginalne, wesołe dodatki ożywią świąteczny stół i dodadzą mu radosnego wyglądu. Dla tych, którzy gustują w nowoczesności, doskonałym rozwiązaniem będzie łańcuch ozdobiony błyszczącymi koralikami rozłożonymi między zastawą stołową. Dodatkowo można ułożyć kilka kolorowych pisanej lub żółtych kurczaczków.

Święta Wielkanocne kojarzą się z radością i budzącą się z zimowego snu przyrodą. Pamiętajmy, że to także czas rodzinnych spotkać. Zadbajmy więc o swoje otoczenie oraz wygląd domy tak, by spędzić te dni w jak najlepszym nastroju.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)