Dekoracyjny tynk kwarcowy

tynk dekoracyjny

fot. tynk dekoracyjny

Tynk kwarcowy Francesco Guardi Collezione, to nowoczesna masa tynkarska i prawdziwa nowość w linii dekoracyjnej firmy Lakma SAT. Produkt wykonany jest na bazie najwyższej jakości żywicy akrylowej i kruszyw kwarcowych. Materiał stosuje się do wykonywania trwałych, cienkowarstwowych wykończeń ściennych, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.

Tynk dekoracyjny kwarcowy jest bardzo wytrzymały i odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Dzięki tym właściwościom, może być wykorzystywany do wykańczania fragmentów elewacji, ścian balkonów lub powierzchni ogrodzeń betonowych.

Dekoracyjny charakter tynku kwarcowego sprawia, że jest coraz częściej wybierany jako materiał wykończeniowy do wnętrz. Masa kwarcowa doskonale sprawdzi się: w salonach, kuchniach lub łazienkach. Naturalna struktura kruszywa harmonijnie komponuje się z płytami ceramicznymi lub kamiennymi.

Przeczytaj również: Nieszablonowe kształty schodów

Tynk Kwarcowy Francesco Guardi Collezione zawiera w swoim składzie mieszankę ściśle wyselekcjonowanych kruszyw i piasków kwarcowych o grubości ziarna od 0,1 do 1,2 mm. Drobne kamyczki barwione są na wiele odcieni, dzięki czemu pozwalają na tworzenie różnorodnych melanży kolorystycznych – mówi Bartłomiej Cholewa, product manager firmy Lakma SAT.

Obecnie, produkt dostępny jest w dwóch liniach kolorystycznych – Natural i Extreme. W skład wariantu Natural wchodzi 20 stonowanych odcieni, dzięki którym wykończone powierzchnie przypominają wyglądem naturalny kamień np. granit, marmur, czy piaskowiec. Druga linia – Extreme to kolekcja dla odważnych. W jej skład wchodzi osiem mocnych kontrastowych barw. Służą do tworzenia oryginalnych aranżacji w nowoczesnym stylu.

Jeśli do gotowej masy dodamy płatki połyskującej miki (bezbarwne lub ciemnobrązowe), otrzymamy dodatkowy efekt dekoracyjny. Płatki sprawią, że powierzchnia tynku będzie się delikatnie mienić.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)