Dekorowanie domu na Boże Narodzenie

Dekoracje

fot. Dekoracje

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Urok tych wyjątkowych Świąt tkwi nie tylko w tradycji, ale także w atmosferze, która wkoło panuje. Jest to także okazja, aby nadać mieszkaniu świąteczny wygląd. Podpowiadamy, jak sprawić, by dekorowanie domu na Boże Narodzenie było łatwe i przyjemne.

Zobacz również: Wymaluj sobie dobry nastrój

Udany wystrój domu na Święta to przede wszystkim kwestia dodatków. Jednak chyba nikt nie wyobraża sobie świątecznego wnętrza bez choinki. Tradycja ubierania świątecznego drzewka przywędrowała do nas z Niemiec na przełomie XVII i XIX wieku. Jej dekorację stanowią przeważnie kolorowe bombki, papierowe ozdoby, pierniczki oraz lampki. Sposobów na udekorowanie świątecznego drzewka jest naprawdę wiele – wszystko zależy od wyobraźni i upodobań.

Od kilu lat dużą popularnością cieszą się ozdoby choinkowe utrzymane w jednej lub dwóch barwach. Bardzo efektownie prezentują się ozdoby w złotej, czerwonej, srebrnej lub niebieskiej oprawie.

Zobacz również: Stylowa prostota
dekoracje stołu

fot. dekoracje stołu

Jeżeli jednak pragniemy choince nadać bardziej indywidualny charakter, możemy sami pomalować bombki lub zawiesić upieczone pierniczki. Jeszcze innym pomysłem jest choinka utrzymana w stylu eko – z ozdobami wykonanymi z drewna, wikliny i słomy. Możliwości jest wiele, ale warto pamiętać, by choinkowe dekoracje pasowały do wystroju domowego wnętrza.

Aby odwiedzających nas gości już od progu witał świąteczny nastrój, drzwi wejściowe można przyozdobić wieńcem adwentowym. Wieniec można zakupić gotowy albo taką kompozycję wykonać własnoręcznie. Iglaste gałązki można przewiązać dekoracyjną wstążką, dodając niewielkie bombki i szyszki. Dla osób mniej wprawnych w wykonywaniu ozdób, pomocne będzie zakupienie gotowego, okrągłego podkładu.

Warto także pamiętać o dekoracji okien, która pomoże stworzyć magiczny nastrój w domowym wnętrzu. Do ich ozdobienia z pewnością przydadzą się świece, stroiki, świąteczne lampki czy naklejki na szybę. Na okiennym parapecie nie może zabraknąć ozdobnej Gwiazdy Betlejemskiej, czyli poinsecji w dekoracyjnych doniczkach.

Ważny element Świąt Bożego Narodzenia stanowią dekoracje świąteczne stołu, przy którym zasiądziemy z najbliższymi do uroczystego posiłku. Aby stworzyć niepowtarzalny nastrój przy świątecznym stole, warto zwrócić uwagę na szczegóły. Czasami wystarczy naprawdę niewiele – ozdobne świece, parę gałązek i dekoracyjne serwetki. Jeżeli jednak pragniemy, aby w tym wyjątkowym dniu panował podniosły nastrój, zdecydujmy się na głębokie i stonowane kolory oraz gustowne, złote lub srebrne dodatki. Z kolei ciepłą i domową atmosferę uzyskamy ozdabiając stół słonecznymi, jasnymi barwami.

Jeżeli w naszym domu znajduje się kominek, warto zawiesić girlandy ze świerkowych lub jodłowych gałązek. Dowolność w dekorowaniu jest duża, warto jednak pamiętać o przyjętej kolorystyce.

Właściciele ogródków mogą także zadbać o magiczny nastrój przed domem. Warto oświetlić ogrodowe krzewy lub wejście do domu, by rozświetlone kolorowymi lampkami, radośnie witały wigilijnych gości. REKLAMAPK

Dekoracje świąteczne

fot. Dekoracje świąteczne

dekoracje świąteczne

fot. dekoracje świąteczne

dekoracje świąteczne

fot. dekoracje świąteczne

dekoracje świąteczne

fot. dekoracje świąteczne

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)