Delicato, czyli rzymskie wakacje

Dwie barwy glazury ciemniejsza Apricot i jaśniejsza Pastel

fot. Dwie barwy glazury ciemniejsza Apricot i jaśniejsza Pastel

Okres urlopowy już w pełni. Słoneczne wspomnienia z wakacji będziemy chcieli zatrzymać w pamięci jeszcze na długo. Możemy je również urzeczywistnić, urządzając w swojej łazience słoneczny zakątek pełen włoskiego charakteru. Dzięki temu atmosfera wakacji nie opuści nas przez cały rok.

Czy istnieje przepis na udany początek dnia? Wystarczy przemienić swoją łazienkę w słoneczny salon kąpielowy w iście włoskim stylu. Wówczas każdy dzień od samego początku wypełniać będzie słoneczny nastrój. Inspiracją do takiej wnętrzarskiej odmiany może być rysunek marmuru Rosa Aurore, zdobiący płytki z kolekcji Delicato marki Ceramstic.

Poranne słońce odbijać się będzie w dwóch barwach glazury (60×33 cm) i terakoty (33×33 cm) – ciemniejszej Apricot i jaśniejszej Pastel. Słoneczne odcienie płytek rozchmurzą nawet bardzo ponury dzień.

Kolekcja Delicato

fot. Kolekcja Delicato

Ciepłego śródziemnomorskiego klimatu dodadzą łazience drewniane okiennice czy małe drzewko piniowe lub oliwkowe rosnące w doniczce. Klasyczny żyrandol pod sufitem nada pomieszczeniu powabu i pięknie rozświetli je, gdy nastanie wieczór. Armatura w takiej łazience powinna być raczej prosta w formie, aby nie konkurować z rysunkiem marmuru bądź rozkwitającym polem rumianków na dekorach Chamomile ubarwionych sepią (60×33 cm).

Kolekcja Delicato pasuje zarówno do wnętrz o wystroju klasycznym, jak i tych zaprojektowanych w nowoczesnym stylu.
Rysunek marmuru na płytkach znów stał się bardzo modny, a za jego wyborem przemawiać może także uniwersalność – zauważa Agnieszka Rodziewicz, Stylista Ceramstic. – Płytki ozdobione motywem marmurowym znakomicie sprawdzą się zarówno w klasycznych, bardzo kobiecych salonach kąpielowych, jak również w zestawieniu z ultranowoczesnym, designerskim wyposażeniem – dodaje A. Rodziewicz.

lustro łazienkowe

fot. lustro łazienkowe

Jeśli chodzi o wystrój łazienki – nie musimy się ograniczać. Ciekawa propozycją może być toaletka, która w nietypowy harmonijny sposób łączy klasykę z nowoczesnością. Wykonać ją można na zamówienie z połyskującego MDFu, o z pozoru prostej formie, nawiązującej jednak linią do mebli ludwikowskich. Tworzy zgrane połączenie z płytą lustra wklejoną w glazurę i otoczoną listwą żywicową Wisteria (33×10 cm). Takie rozwiązania mogą pobudzić naszą kreatywność, nie ograniczając wyboru jedynie do gotowych mebli i dekoracji wnętrz. Z nietypową toaletką i lustrem świetnie komponuje się ponadczasowe designerskie krzesło Louis Ghost, może to być także srebrny lub biały puf.

Dodatki w łazience mogą połyskiwać stalą lub miedzią nawiązującą do rumiankowego dekoru Chamomile. Dopełnieniem wysmakowanej włoskiej atmosfery w salonie kąpielowym bez wątpienia będą kontrastowe akcenty nadane przez czarno-białe fotografie gwiazd filmowych z lat 50. i 60., oczywiście najlepiej tych pochodzących z ojczyzny Felliniego.
Rzymskie wakacje czas zacząć!

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)