Designerska marka z tradycjami

Oryginalny design, styl, precyzja wykonania oraz niespotykanie wysoka jakość i wytrzymałość. Takie są projekty amerykańskiej marki EMACO, dla której projektuje m.in. mistrz designu Philippe Starck. Od niedawna produkty te dostępne są także w ofercie internetowego sklepu www.dadodesign.pl.

meble

fot. meble

Navy Chair – wytrzymałe jak amerykański lotniskowiec
Navy chair marki EMACO to krzesła zaprojektowane w 1940 roku na potrzeby armii amerykańskiej, dla marynarki wojennej. Od czasów II wojny światowej stało się ikoną amerykańskiego designu. Krzesło ma bardzo prostą, a nawet wręcz ascetyczną formę. Połączenie prostoty i wojskowej wytrzymałości spodoba się z pewnością niejednemu miłośnikowi retro stylu szczególnie, że technologia produkcji Navy Chair pozostała niezmienna od lat 40-tych. Krzesło jest produkowane z aluminium, a poszczególne elementy są ze sobą spawane i poddawane termicznej obróbce. Wytrzymałość Navy Chair szacuje się na 150 lat, co czyni go wręcz niezniszczalnym.

meble do jadalni

fot. meble do jadalni

meble

fot. meble

NAVY 111 – designerska ekologia
Ta amerykańska marka postawiła na recykling i ekologię. Do współpracy nad swoim niezwykłym krzesłem Navy 111, zaprosiła producenta kultowego napoju Coca-Cola. Inspiracją do powstania tego modelu, było legendarne Navy Chair zaprojektowane dla amerykańskiej marynarki. Każdego roku na produkcji Navy 111 wykorzystuje się ponad 3 miliony plastikowych, przetworzonych butelek. Do powstania jednego krzesła potrzeba ich co najmniej 111. Oryginalne krzesła Navy 111 mają pieczęć Coca-Coli oraz logo EMACO pod siedziskiem, potwierdzające autentyczność ich wykonania. Krzesła dostępne są w wersji matowej, w sześciu kolorach do wyboru – czerwonym, metalicznie szarym, białym, czarnym, pomarańczowym i zielonym.

meble

fot. meble

KONG CHAIR – nowoczesny barok
Oryginalne i stylowe krzesło KONG Chair zostało zaprojektowane przez światowej sławy designera Philippe Starcka na zamówienie chińskiej restauracji w Paryżu. Inspiracją do jego stworzenia były wnętrza Wersalu. Kong Chair to połączenie stylowej formy z nowoczesnym designem. Dzięki swojej klasycznej, a zarazem wyszukanej formie, krzesło doskonale będzie pasować do tradycyjnych jak i nowoczesnych wnętrz. Model został wykonany z 24 aluminiowych, polerowanych elementów. W ofercie dostępna jest także wersja ręcznie szczotkowana oraz polerowana błyszcząca.

meble

fot. meble

Produkty amerykańskiej marki Emaco to nie tylko niebanalny oraz niepowtarzalny design, ale także wysoka jakość wykonania. Wszystkie modele dostępne są w polskim sklepie internetowym www.dadodesign.pl. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)