DIY – Świąteczne gwiazdki z drewnianych spinaczy

dekoracje

fot. dekoracje

Zielona choinka, migoczące lampki, kolorowe bombki – te świąteczne ozdoby co roku goszczą w każdym domu. Nic jednak tak nie cieszy jak wyjątkowe dekoracje świąteczne wykonane własnoręcznie, wspólnie z rodziną. Wśród nich nie powinno zabraknąć drewnianych gwiazdek, które można wykonać ze spinaczy.

Ich wykonanie jest bardzo łatwe, dlatego można zaprosić do współpracy także najmłodszych domowników. Wspólne przygotowanie ozdób nie tylko pomaga rozwijać zdolności manualne i kreatywność, ale także jest wspaniałą zabawą dla całej rodziny.

Do wykonania 3 gwiazdek potrzebujemy:
– 50 drewnianych spinaczy do wieszania bielizny
– 6 metrów wstążki do zawieszenia gwiazdek (około 2 metry na gwiazdkę)
– narzędzie do klejenia na gorąco, np. Bosch GluePen
– ok. 30 minut wolnego czasu

Zobacz również: Lampy pełne kolorów
dekoracje

fot. dekoracje

Na początku należy usunąć sprężyny ze spinaczy. Następnie należy odwrócić połówki spinaczy bokami do siebie i ułożyć je w taki sposób, aby utworzyły ramiona gwiazdy. Kształty gwiazd mogą być różne – w zależności od tego, ile ramion z drewnianych połówek ułożymy.

Teraz czas na wstążkę, na której będzie można powiesić gwiazdkę w wybranym miejscu. Można też zastąpić ją sznurkiem pakownym – drewniana gwiazdka z zawieszką wykonaną z jutowego sznurka z pewnością spodoba się miłośnikom surowych materiałów i minimalizmu we wnętrzach.

Najpierw należy uciąć odcinek wstążki lub sznurka i złożyć go na pół, tworząc w ten sposób zawieszkę. Jej długość jest dowolna – może być krótsza, jeśli gwiazdka będzie zdobiła choinkę, lub dłuższa, jeśli ma przystrajać okno. Następnie oba końce wstążki lub sznurka należy włożyć między dwie połówki spinaczy i skleić je. Ważne, by zrobić to dokładnie. Pomocne w tym będzie narzędzie do klejenia na gorąco, np. Bosch GluePen, który jest precyzyjny, lekki i poręczny. Dzięki niemu będziemy mogli trwale połączyć wszystkie elementy gwiazdki.

Ostatnim etapem jest sklejenie pozostałych połówek spinaczy tak, by stworzyły ramiona gwiazdki. Można je oczywiście dodatkowo ozdobić – pomalować farbami w żywych barwach, dodać im blasku przyklejając brokat i cekiny lub okleić kolorowymi naklejkami w różnych kształtach. Dzięki takim wyjątkowym dekoracjom z pewnością poczujemy magiczną atmosferę Świąt. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)