Dom modułowy

Domy modułowe z gotowych elementów, produkowanych w fabryce, to alternatywa dla tradycyjnych metod budowy domu. Technologia od wielu lat jest obecna na naszym rynku, jednak dopiero od niedawna zaczyna być dostrzegana i cieszy się coraz większym zaufaniem.

Po raz pierwszy technologia domów prefabrykowanych znalazła szerokie zastosowanie w krajach skandynawskich. „Domy skandynawskie”, „domy szkieletowe kanadyjskie”, czy „domy fińskie” – to wszystko tanie domy szkieletowe, które pomyślnie przeszły testy jakości w warunkach dużo trudniejszych niż w Polsce.

Zalety budowy domu w technologii modułowej
Największymi zaletami metody są: krótki czas realizacji inwestycji (blisko 3 miesiące) i stosunkowo niska cena, w porównaniu do budowy domu w technologii tradycyjnej. Dom modułowy, to także dom energooszczędny. Podczas wykonywania gotowych elementów ścian stosuje się nowoczesne materiały izolacyjne i okna, które pomagają utrzymać stałą temperaturę we wnętrzu. Dzięki takim rozwiązaniom znacznie obniżają się koszty ogrzewania.

Przeczytaj również: Budowa domu w 2012 roku

Solidna konstrukcja gwarancją trwałości na długie lata
Technologia wykonania modułów gwarantuje zachowanie ciepła umożliwiając prawidłową wymianę powietrza. Lekka konstrukcja, wbrew pozorom jest bardzo wytrzymała. Elementy drewniane, suszy się w temperaturze 80 stopni, która obniża poziom wilgotności poniżej 12%. W takiej temperaturze giną owady, grzyby i drobnoustroje. Gotowe belki łączy się w dłuższe elementy za pomocą mikrowczepów, które mają wytrzymałość porównywalną z litym drewnem.
Większość producentów daje gwarancję na swoje produkty nawet do 80 lat!

Montaż gotowych elementów modułowych nie wymaga prac mokrych. „Stan surowy” doskonale nadaje się do zamieszkania i niezależnie od pory roku umożliwia wykonywanie prac wykończeniowych. Wbrew opiniom, modułowy dom doskonale poddaje się przebudowom i rozbudowom.

Z gotowym projektem taniej
Producenci domów modułowych oferują swoim klientom gotowe projekty. Korzystanie z ofert katalogowych to gwarancja niskiej ceny. Wynika to z prostej przyczyny: projekty udostępnione przez producenta wykonuje się są z gotowych, uniwersalnych elementów, które są zamawiane i produkowane hurtowo.
Domy szkieletowe wykonywane na zamówienie klienta, z racji unikalności elementów składowych, które także trzeba wykonać na indywidualne zlecenie, są droższe. Cena jest naliczana w oparciu o wiele czynników, m in.: powierzchnię domu, cenę materiałów budowlanych i sytuację na rynku.

Producent domów modułowych Polska Grupa Projektowa oferuje usługi kompleksowe, obejmujące wykonanie domu prefabrykowanego w stanie deweloperskim, gdzie cena nie obejmuje prac wykończeniowych, takich jak: glazura, terakota, wykładziny, biały montaż i malowanie. Ceny kształtują się następująco: za 90 m kw. Zapłacimy blisko 150 000 zł, za 110 m kw. 179 000, a za 125 m kw. 199 000 zł.
Firma Tektum Sp. z o.o. oferuje projekty i wykonanie domów o powierzchni 100 m kw. już za 210 000 zł. (2100 zł/1 m kw.)
Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo – Usługowe "GOBOR" G. Gorzelak oferuje wykonanie domu modułowego od 1500 zł/m kw. W stanie „surowym zamkniętym”, od 2000 zł/1 m kw. do 2499/1 m kw. w stanie „deweloperskim” i od 2500 zł./1 m kw. W stanie „pod klucz” w zależności od zamówionych prac wykończeniowych.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)