Dom wkomponowany w naturę

dom jednorodzinny

fot. dom jednorodzinny

W Polsce przybywa domów jednorodzinnych o ascetycznym charakterze, w których główną rolę gra prostota rozwiązań i funkcjonalności. Główną ozdobę tego typu budynków są faktury zastosowanych materiałów, a także wielkopowierzchniowe przeszklenia, które dają efekt przenikania naturalnego otoczenia do wnętrza budynku. Klimat kreowany przez światło i szeroki widok na zielony krajobraz można uzyskać stosując trwałe rozwiązania energooszczędnych okien i drzwi przesuwnych w technologii Schüco PVC.

Minimalizm polegający na ograniczeniu wszelkich ozdób, zyskuje w Polsce coraz większe grono zwolenników. Zgodnie z dewizą Ludwiga Miesa Van der Rohe „mniej znaczy więcej” proste i nieskomplikowane bryły dają mieszkańcom przyjazną i funkcjonalną przestrzeń mieszkalną. Prócz zimnych i ciężkich w wyrazie materiałów, takich jak beton i metal, projektanci coraz częściej stosują naturalne okładziny z drewna czy kamienia. Surowość materiałów i ascetyzm formy pozwala harmonijnie wkomponować bryłę budynku w zielone otoczenie. Efekt otwartej przestrzeni, bez podziałów i ograniczeń jest uzyskiwany dzięki dużej powierzchni przeszkleń elewacji. Wysoka stabilność okien i drzwi przesuwnych Schüco PVC, a także szerokie możliwości ich dopasowania pod względem parametrów technicznych, jak również estetycznych sprawiają, że mogą być one z powodzeniem stosowane w tego typu architekturze. Doskonała termoizolacyjność nawet na poziomie pasywnym pozwala zapewnić komfortowy klimat i oszczędność energii, nawet przy dużych wymiarach stolarki.

Z widokiem na naturę

przekrój okna

fot. przekrój okna

Proste i wydłużone elewacje budynków na planie prostokąta stanowią doskonałe miejsce na wkomponowanie wysokich i szerokich przeszkleń, które kreują świetliste przestrzenie salonów i dają złudzenie przenikania świata wewnętrznego z zewnętrznym. Efekt „szklanej ściany” można uzyskać stosując stabilne systemy PVC, z solidnymi wewnętrznymi wzmocnieniami i o zwiększonej głębokości zabudowy. System Schüco Corona SI 82 umożliwia łączenie modułów okienno-drzwiowych za pomocą ciepłych profili dylatacyjnych. Takie rozwiązanie pozwala kompensować zmiany wymiarów pod wpływem temperatur, dzięki czemu całość konstrukcji nie ulegnie odkształceniu i jednocześnie zapewni bardzo dobre parametry fizyko-budowlane, takie jak choćby izolacyjność cieplna, wodoszczelność czy antywłamaniowość. Stolarka wyposażona w trzy poziomy uszczelnień doskonale chroni wnętrze salonu przed zmiennymi warunkami pogodowymi. Okna produkowane w systemie Schüco Corona SI 82 z szybami dwukomorowymi, o współczynniku Ug=0,5 W/m2K z ciepłą ramką dystansową, osiągają parametry pasywne na poziomie Uw=0,8 W/m2K. Otwartą atmosferę wnętrz pomogą kreować również drzwi przesuwne Schüco Corona CT 70 HS, które można szeroko otworzyć na taras ruchem jednej ręki.

okna

Zobacz również: Domy z wizją

fot. okna

Przeszklenie płynnie i bezgłośnie może być przesuwane w kierunku równoległym. W jednej ramie można umieścić jedno,dwa lub nawet cztery skrzydła przesuwne. Takie moduły o maksymalnej szerokości nawet do 6500 mm i wysokości do 2600 mm mogą być ze sobą łączone tworząc „przeszklone kurtyny”. System gwarantuje optymalne parametry przenikalności cieplnej Ud ≤ 1,4 W/m2K i izolacyjności akustycznej do 43 dB.

Indywidualna estetyka
Technologie produkcji okien z PVC dostarczają szerokich możliwości pod względem kształtowana nowoczesnej architektury. Wbrew pozorom energooszczędna stolarka nie musi posiadać szerokich ram, które zmniejszają powierzchnię szyby. Typowe okna wykonywane w systemie Schüco Corona SI 82 charakteryzuje niewielka szerokość czołowa 120 mm, jednak może być ona dodatkowo zmniejszona do 108 mm. Filigranowe ramy dają niezwykle nowoczesny efekt estetyczny i szeroki widok na zewnątrz. Można także dobrać stolarkę o efektownej geometrii profilu, która dodatkowo podkreśli smukłość ram okiennych, jak np. skrzydło w wersji Cava, wyróżniające się charakterystycznie podciętym konturem. Bogaty wybór oklein w drewnopodobnej kolorystyce umożliwi dopasowanie wyglądu ram do drewnianej elewacji budynku. Z kolei nowoczesny efekt można uzyskać stosując metalizowane powierzchnie Schüco AutomotiveFinish. Najwyższej jakości pigmenty nadają im głębokie odcienie, które nie zmieniają tonacji pod wpływem warunków atmosferycznych. Folie o budowie czterowarstwowej są ponadto odporne na ścieranie, nawet w przypadku powierzchni wykończonych na wysoki połysk. Metaliczny wygląd, w zgodzie z kanonami minimalistycznego budownictwa, posiada również stolarka PVC w wersji TopAlu z aluminiowymi nakładkami, które mogą być lakierowane na dowolny odcień z palety RAL.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)