Domowe biuro i miejsce do nauki

Oryginalność ponad wszystko

fot. Oryginalność ponad wszystko

Aranżując wygląd domowego biura lub miejsca do nauki, w równym stopniu powinniśmy zadbać o jego funkcjonalność i estetykę aranżacji. Pomieszczenie o odpowiedniej kolorystyce, wyposażone w użyteczne meble i stylowe dodatki sprawi, że praca i nauka staną się prawdziwą przyjemnością. Jakie kolory warto stosować w aranżacjach domowego biura lub miejsca do nauki? W tej kwestii warto skorzystać z inspiracji Tikkurila.

Pierwszym etapem urządzania miejsca do pracy jest wybór odpowiedniej dla niego lokalizacji. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście przeznaczenie na ten cel osobnego pokoju. Jeśli nie mamy takiej możliwości pamiętajmy, że takie miejsce możemy wyodrębnić w niemal każdym pomieszczeniu – pokoju dziennym, w dużej kuchni czy w holu.

Oranżowa energia

fot. Oranżowa energia

Kolejnym punktem jest nadanie tej przestrzeni ciekawego, indywidualnego charakteru. Zrezygnujmy z bezosobowych, typowo biurowych mebli. Zwykłe biurko możemy zastąpić dużo oryginalniejszym sekretarzykiem, toaletką lub oryginalnym stolikiem. Pamiętajmy o przegródkach, dodatkowych szafkach i półeczkach, które przy większej liczbie dokumentów czy segregatorów są niezbędne do utrzymania porządku. Zadbajmy o gustowne dodatki, ponieważ to one w dużej mierze wyznaczają styl aranżacji. Pilnujmy jednak aby nie było ich zbyt dużo, bowiem ich duża ilość może rozpraszać naszą uwagę.

Urządzając domową przestrzeń pamiętajmy, że duże znaczenie mają otaczające nas barwy. Bogaty wybór kolorów dostępnych w kolekcji farb Tikkurila Optiva, pozwoli znaleźć odcień idealny do stworzenia wymarzonej aranżacji domowego biura. Odpowiedni kolor będzie korzystnie oddziaływał na nasze samopoczucie, pozytywnie wpływał na motywację oraz poprawi komfort pracy.

Żółta barwa sprzyja wysiłkowi umysłowemu, logicznemu myśleniu oraz poprawia koncentrację. Niebieski i zielony uspokaja i inspiruje, czerwony dodaje energii, a pomarańcz pobudza do pracy twórczej. Spośród ulubionych odcieni należy wybrać te, w otoczeniu których czujemy się najlepiej.

Seledynowe inspiracje

fot. Seledynowe inspiracje

Oto kilka propozycji Tikkurila, inspirujących do stworzenia własnych aranżacji:
Pastelowe wyciszenie
Dekorując miejsce do nauki w pokoju dziecka, postawmy na nieskomplikowane, lecz ciekawe formy oraz zrównoważone kolory. Pastelowe, spokojne odcienie pomogą w skupieniu uwagi. Aranżację można urozmaicić dzięki zastosowaniu na ścianie dwóch odcieni koloru oraz przy użyciu szablonu, wykonaniu wzoru.

Seledynowe inspiracje
Świeży odcień seledynu, przeniesiony na ścianę, niesie poczucie spokoju i harmonii. Sprzyja niezbędnemu do nauki wyciszeniu. Wysmakowane ozdoby dodadzą temu miejscu urzekającego stylu i współtworzą pozytywny klimat. W tak zaaranżowanym kąciku rozkocha się każda romantyczna nastolatka.

Oranżowa energia
Urządzając miejsce do pracy możemy postawić także na intensywne kolory. Żywy odcień pomarańczowy w zestawieniu z soczystą zielenią tworzą kompozycję, która doskonale inspiruje do pracy twórczej. Niebanalny wzór na ścianie nadaje całości aranżacji dizajnerskiego charakteru.

Oryginalność ponad wszystko

Pastelowe wyciszenie

fot. Pastelowe wyciszenie

To aranżacja dopracowana w każdym szczególe. Jej nietuzinkowy styl opiera się na surowej, przykuwającej uwagę ścianie z cegieł i oryginalnych dodatkach. Doskonałą oprawą kolorystyczną tych wyjątkowych elementów aranżacji będą stonowane kolory na pozostałych ścianach. Punktowe oświetlenie wydobywa pełnię wizualnych walorów pracowni.

Biała delikatność
Kącik do pracy można stworzyć nawet w holu. Wystarczy odrobina chęci i twórczego myślenia. Oryginalny kształt mebli, wysmakowane dodatki, biel ścian mogą stworzyć aranżację urzekającą delikatnością i lekkością stylu. Nawet krótki czas spędzonych w tym miejscu, pozwoli otworzyć się na nowe plany i pomysły.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)