Domy energooszczędne firmy Arthauss

dworek

fot. dworek

Wpływ rosnącej świadomości ekologicznej można zauważyć we wszystkich dziedzinach gospodarki. Także w budownictwie kładzie się olbrzymi nacisk na ograniczenie strat energii i możliwość wykorzystania jej naturalnych źródeł. Domy ekologiczne wyposażone w instalacje energooszczędne, pozwalają zaoszczędzić nawet połowę energii potrzebnej do ogrzewania i wentylowania domu budowanego metodą tradycyjną.

Dom energooszczędny dla każdego
Zamówienie indywidualnego projektu domu ekologicznego zaopatrzonego w urządzenia, które wykorzystują niekonwencjonalne źródła energii, wiąże się z wydatkiem znacznie przewyższającym koszt budowy domu metodą tradycyjną. Jednak na rynku dostępne są już technologie umożliwiające postawienie domu energooszczędnego, którego koszt budowy jest porównywalny z ceną mieszkania. Taką ofertę posiada niemiecka firma ArtHauss, która we współpracy z polskim inwestorem utworzyła spółkę ArtHaus Poland i realizuje inwestycje na terenie Polski.

Według oferty, domy energooszczędne ArtHauss wyposażone są w szereg najwyższej jakości urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii, takich jak pompy ciepła, wentylacja z rekuperacją, panele fotowoltaniczne, kolektory słoneczne czy turbiny wiatrowe. A to wszystko w cenie standardowej, ok. 2160 zł/ m kw brutto. Należy jednak wiedzieć, że to nie jedyny koszt jaki musi ponieść inwestor zamawiając dom energooszczędny firmy ArtHauss.

Zobacz również: Kuchnia w stylu toskańskim

Realizacje ArtHauss, to konstrukcje modułowe na bazie szkieletu z ocynkowanej stali odpornej na korozję. Montaż domu z gotowych elementów na placu budowy trwa zaledwie tydzień. Poszczególne komponenty to w 100% powtarzalne moduły produkowane z dokładnością do 1 mm. Potwierdzeniem najwyższej jakości produktu i usługi jest oferowana przez producenta stuletnia gwarancja. Ponadto domy ArtHauss są zgodne z wymogami polskiej normy PN-88/H-84020 St4V, otrzymały Deklarację Zgodności i Europejski Znak CE.

Projekty domów energooszczędnych
Projekty domów ArtHauss powstają w rozmaitej stylistyce, z myślą o różnych warunkach zabudowy. Dom modern ArtHauss 140to propozycja dla osób podążających za nowymi trendami, natomiast projekt ArtHauss120 Classic z ozdobną elewacją pokochają wszyscy, którym marzy się klasyczny domek na tradycyjnie urządzonej działce.

dom

fot. dom

Przeczytaj: Stołek czy pufa?

Tanie domy energooszczędne – opinie
Pomimo przystępnej ceny budowy domu energooszczędnego w technologii oferowanej przez firmę ArtHauss, oferta nie cieszy się dużą popularnością w Polsce, ponieważ budzi wiele wątpliwości. Opinie odnośnie jakości i energooszczędności tanich domów energooszczędnych są podzielone. Osoby planujące budowę domu wolą wybrać technologie znane na naszym rynku od wielu lat, które cieszą się zaufaniem inwestorów. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)