Doświetlone meble

Mebel doświetlony

fot. Mebel doświetlony

Światło ma bardzo duży wpływ na samopoczucie oraz wydajność pracy człowieka. Jest ono jednym z najważniejszych elementów wystroju wnętrza. Jego źródłem są nie tylko lampy sufitowe, ale także punkty świetlne zainstalowane m.in. w listwach podłogowych, sufitach podwieszanych, a nawet meblach. Ich funkcjonalny i dekoracyjny charakter wykorzystują projektanci firmy Komandor.

Właściwe oświetlenie w pomieszczeniach mieszkalnych wpływa m.in. na komfort codziennego użytkowania oraz na samopoczucie domowników. Przez dużą część roku musimy korzystać z oświetlenia sztucznego, dlatego też wybór odpowiednich źródeł światła i jego rozmieszczenie w pomieszczeniu jest bardzo istotne. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się źródła światła wmontowane w meble: półki, łóżka czy wnętrza szaf. Firma Komandor wychodząc na przeciw najnowszym trendom aranżacyjnym nawiązała współpracę z czołowym dostawcą produktów do oświetlenia mebli – firmą HLT. Obecnie każda szafa, garderoba, szafka łazienkowa i kuchenna znajdująca się w ofercie Firmy Komandor posiada opcję wmontowania oświetlenia opartego na technologi LED.

Nowocześnie = praktycznie

Mebel doświetlony

fot. Mebel doświetlony

Oświetlenie LED uważane jest za najefektywniejsze i najbardziej nowoczesne. To nie tylko modny design, ale dodatkowo oszczędność energii, a co za tym idzie – niższe rachunki za energię elektryczną. LEDy pobierają o wiele mniej energii niż konwencjonalne źródła światła (żarówki tradycyjne, halogenowe). Diody LED cechuje wysoka odporność oraz długa żywotność (ok. 50 000 godz., tradycyjna żarówka – do 2000 godz.). Wybierając oświetlenie LED do naszego mebla, warto pamiętać, że istnieje możliwość swobodnego dobierania kolorystyki promieni świetlnych. Kolorowe diody LED sprawiają, że nie tylko meble, ale i całe pomieszczenie nabiera zupełnie innego charakteru. Duże znaczenie ma także fakt, że źródła światła możemy zamontować w wielu z pozoru niedostępnych miejscach, np. pod szafką, w szufladzie lub we wnętrzu szafy, podświetlając ich zawartość! Dzięki tym praktycznym rozwiązaniom nie będziemy musieli szukać rzeczy po omacku. Chcąc uruchomić lub wyłączyć światło możemy wykorzystać wyłączniki tradycyjne lub oparte o najnowsze technologie. Pośród nich można znaleźć wyłączniki ruchowe, a także dotykowe, gdzie oświetlenie włączamy lub wyłączamy za pomocą dotyku.

Estetyka w parze z funkcjonalnością
Zainstalowanie dodatkowego oświetlenia LED w meblach znacznie podniesie ich rolę użytkową. Takie dodatkowe oświetlenie doskonale sprawdzi się w szafach i szafkach – zarówno w tych, w których przechowujemy odzież, jak i kuchennych. Montując lampki w szafkach kuchennych otrzymujemy doświetlenie ich wnętrza, co zapewni nam wygodniejsze ich używanie. Dodatkowe światło zainstalowane np. pod szafkami pomoże doświetlić blat kuchenny.

Mebel doświetlony

fot. Mebel doświetlony

Zainstalowanie źródeł światła w szafie oraz znajdujących się w niej szufladach umożliwi szybkie odnajdywanie w niej rzeczy, dzięki czemu zachowamy ład i porządek, a także zaoszczędzimy cenny czas. W ofercie HLT znajdują się także praktyczne wyłączniki stosowane w systemach oświetlenia np. dotykowe, zbliżeniowe oraz takie, które same uruchamiają oświetlenie w momencie otwierania szafy bądź szuflady.

Odpowiednio dobrane i w odpowiedni sposób rozmieszczone źródła światła podkreślą walory estetyczne mebli. Delikatny strumień światła podkreślający półki w przeszklonych kredensach i witrynach efektownie wyeksponuje stojące na nich przedmioty. Do tego celu można wykorzystać pojedyncze lampki, zainstalowane we wnętrzu szafki, bądź specjalną taśmę, przymocowaną do brzegów półki. Taśma LED jest nowym i coraz częściej stosowanym rozwiązaniem. Umożliwia umieszczenie źródła światła w miejscu, w którym do tej pory zainstalowanie tradycyjnego oświetlenia nie było możliwe. Taką taśmę wystarczy przykleić w wybranym miejscu i podłączyć do prądu. Ciekawym pomysłem na jej wykorzystanie jest np. sypialnia lub kuchnia.

Dodatkowe punkty świetlne zainstalowane w meblach nadają nietypowego, indywidualnego charakteru całemu pomieszczeniu, a ich funkcjonalność zdecydowanie podnosi komfort codziennego użytkowania mebli.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)