Drewno nada wnętrzu niejedno oblicze

wykończenie ścienne

fot. wykończenie ścienne

Drewno jest jednym z najciekawszych materiałów aranżacyjnych, po które chętnie sięgamy urządzając wnętrza zarówno w minimalistycznym, jak i klasycznym stylu. Nadaje wnętrzu ciepły charakter, daje poczucie komfortu, doskonale komponuje się z tam modnymi elementami industrialnymi jak beton czy gres. Teraz piękno rysunku i faktury drewna łączy się z funkcjonalnością i trwałością. A wszystko za sprawą kolekcji płytek Drevo marki Ceramstic.

Przeczytaj: Chleb Rzymianina

Trzy oblicza
Płytki ceramiczne z kolekcji Drevo imitują trzy różne rodzaje drewna. Najjaśniejszy Beż naśladuje świerk skandynawski, ciemny Grys wygląda niczym postarzane dębowe deski, natomiast pośredni Brąz wygląda jak afrykańskie drewno dahoma. Charakter kolekcji sprawia, że doskonale komponuje się z innymi seriami gresów i glazur, dając duże możliwości projektowe i pozwalając na aranżowanie wnętrz w różnym klimacie – tłumaczy Joanna Ciecierska, stylistka marki Ceramstic.

Afrykańska egzotyka

wykończenie ścienne

fot. wykończenie ścienne

Linia imitująca afrykańskie drewno dahoma to pomysł dla tych, którzy pragną nadać wnętrzu ciepłego charakteru z elementem egzotyki. Gres na podłodze nadaje przytulny charakter i daje poczucie komfortu. Odpowiednie dodatki z takich materiałów jak wiklina i bambus dopełniają efekt. Jest to propozycja dla tych, którzy lubią minimalistyczny styl i naturalne, ciepłe wnętrza.

Wiatr znad Skandynawii
Gres z tej kolekcji można wykorzystać również we wnętrzach nawiązujących do skandynawskiego stylu, gdzie elementy industrialne zestawiane są z tymi nawiązującymi do natury. Rozwiązaniem, które pozwoli na uzyskanie takiego efektu jest połączenie kolekcji Drevo i Loft. Minimalizm i surowy charakter gresu Loft inspirowanego betonem ociepli wzór płytek imitujących drewno, a całe wnętrze zyska zupełnie nowy charakter – dodaje Joanna Ciecierska, stylistka marki Ceramstic.

Przeczytaj: Nadaj skosom sens

Sposób na efekt

wykończenie ścienne

fot. wykończenie ścienne

Osoby, które wybierają tego typu gres, mogą dodatkowo wyeksponować jego ciekawą fakturę imitującą drewno, układając płytki jak drewniane deski, ale z przesunięciem o około 1/3 długości płytki. Za sprawą takiego triku podłoga będzie do złudzenia przypominać drewnianą – radzi Joanna Ciecierska, stylistka marki Ceramstic. Kolekcję Drevo można z powodzeniem łączyć z seriami polerowanego gresu w kolorze chłodnej bieli czy tych oddających fakturę betonu, ale także z płytkami o rysunku kamienia. Kontrast dodatkowo wzmocni efekt aranżacyjny i pozwoli na uzyskanie oryginalnego charakteru wnętrza. Płytki te można stosować nie tylko na podłodze ale także na ścianach. Ciekawym zabiegiem będzie również zastosowanie ich w kuchni i łazience. W obu tych przestrzeniach sprawdzą się nie tylko dlatego, że nadadzą im ciepłego charakteru, ale także ze względu na swój funkcjonalny charakter. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)