Drzewko kosztowności

drzewko na biżuterię

fot. drzewko na biżuterię

Listę znanych z historii, kultury i literatury niezwykłych drzew (np. Drzewa Poznania Dobra i Zła, czy Drzewa Hesperyd), uzupełniają całkiem niepospolite i stworzone przez człowieka drzewka kosztowności. Drzewka, które samym swoim istnieniem przyprawią o szybsze bicie serca każdego zwolennika biżuterii.

Zobacz również: Meble kuchenne na wymiar

To, co proponuje duńska marka MENU, jest luksusową, domową ekspozycją złota, srebra, szlachetnych kamieni. Tak, jak kobietę zdobią wykonane z maestrią i precyzją pomysłowego złotnika klejnoty, tak drzewko kosztowności ubiera się strojnie w biżuterię, której zrzeka się na moment ich dumna posiadaczka.

Pomysł Louise Christ, designerki współpracującej z duńską marką MENU, zauroczył jury prestiżowego konkursu Red Dot, na którym projekt został wyróżniony nagrodą Award Winner 2008 r. Christ proponuje wielbicielkom biżuterii i rozpieszczającym je mężczyznom dwa typy drzewek na kosztowności.
Mniejsze drzewko ma 6 „gałązek” o bardzo specyficznym, ostro-obłym kształcie. Gałązki drzewka na kosztowności są skonstruowane tak przemyślnie, że bardzo łatwo zawiesza się na nich nawet pierścionki i kolczyki. Drzewko wygląda bardzo dostojnie opasane czy obwieszone łańcuszkami lub sznurem pereł.

Niższe drzewko na biżuterię (link), o wysokości 28 centymetrów, wykonane jest z luksusowo wyglądającego, wysokopolerowanego aluminium. Trzeba dodać, iż drzewko mieści się w wytwornym prezentowym pudełku, dzięki któremu jest idealnym podarunkiem dla ukochanej kobiety.

drzewko na biżuterię

fot. drzewko na biżuterię

Louise Christ rozwinęła koncepcję drzewka na kosztowności i w drugiej, najnowszej odsłonie swojego pomysłu, proponując wyższe, bo aż 38 centymetrowe drzewko na kosztowności (link) o trzech „gałązkach”. To drzewko jest subtelniejsze niż jego poprzednik, bardziej ascetyczne i zmysłowo wygięte, dzięki czemu nabiera optycznej zwiewności.

W przypadku tego drzewka zastosowano dwa materiały – wysokopolerowane aluminium połączone jest z chromowo-platerowaną stalą. Dzięki temu uzyskano niezwykły efekt – pewne partie drzewka są błyszczące, inne matowe.
Oba drzewka, poza swoją praktyczną funkcją, pełnią też rolę niezwykle oryginalnej ozdoby toaletki. Każda kobieta, szykując się do snu i wieszając ulubioną biżuterię na drzewku duńskiej marki MENU, poczuje się jak prawdziwa królowa.

Sklep www.smakprostoty.pl z przyjemnością oferuje swoim klientom niebanalne prezenty, które przez całe lata będą cieszyć zmysły obdarowanych.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)