Drzewko, nie tylko od święta

Święta Bożego Narodzenia są szczególnym czasem, który spędzamy w gronie najbliższych. Tradycyjnie przygotowujemy smaczne potrawy, kupujemy prezenty, robimy porządki i dekorujemy choinkę. Wyjątkową atmosferę świąteczną kreujemy poprzez odpowiednią aranżację i ozdoby. Marka Tikkurila podpowiada jak wykreować magiczną atmosferę: własnoręcznie zdobione drobiazgi przyniosą bliskim największą radość, a świąteczna metamorfoza pokoju może stać się rodzinną tradycją.

W okresie przedświątecznym, warto zwrócić uwagę na produkty dekoracyjne, np. Tikkurila Be Special Silver, Taika Pearl Glaze czy Taika Pearl Paint. Farby z połyskiem pozwolą uzyskać niezwykłe efekty. Tikkurilla oferuje ciekawe wzory szablonów przy pomocy których można udekorować: kartki świąteczne, opakowania na prezenty, a także odnowić stare bombki i szyszki zanurzając je w srebrnej bądź złotej farbie. Udekorowane bibeloty mogą nabiorą nowego blasku. Mogą się stać wyjątkowym upominkiem dla najbliższych.

dekoracje świąteczne

Przeczytaj również: Alternatywa dla marmuru i granitu

fot. dekoracje świąteczne

Świąteczne inspiracje, oraz wzory szablonów do wykonania dekoracji świątecznych, można pobrać z niniejszej strony: http://www.tikkurila.pl/farby_dekoracyjne/inspiracje/swiateczne_inspiracje.

dekoracje świąteczne

fot. dekoracje świąteczne

Odważnym, proponujemy wykonać trwałe dekoracje. Produkty dekoracyjne Tikkurila można wykorzystać w zależności od koncepcji artystycznej – można pokryć nimi całą ścianę lub wykreować połyskujące elementy na wybranych powierzchniach. Bardzo modnym elementem dekoracyjnym są drzewa. Możne je wykonać samodzielnie. Z arkusza pleksi, bądź przy użyciu specjalnej taśmy malarskiej należy wykonać szablon kształtu drzewa. Wzór wypełniamy precyzyjnie farbą, przy użyciu narzędzia do tepowania lub zwykłej, dobrze odciśniętej gąbki. Po odklejeniu od ściany szablonu, pojawi się na niej pożądany przez nas pień drzewka.

dekoracje

fot. dekoracje

Drzewko można dekorować, w zależności od pory roku, różnymi ozdobami przy pomocy kropek kleju w taśmie. Z białego arkusza filcowego można wyciąć piękne śnieżynki, kolorowe liście, a także ptaszki i kwiatki.
Do dekoracyjnego drzewka można nawiązać pozostałymi ozdobami okolicznościowymi. Wystarczy, że zieloną choinkę również ozdobimy srebrnymi dodatkami i płatkami waty, pokryjemy srebrzystą tkaniną poduszki na fotelach i pomyślimy o świeczkach, które podkreślą blask naszych błyskotek.

Świąteczne metamorfozy wnętrz to doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu z najbliższymi.
Kiedy minie świąteczny okres, a za oknem pojawią się pierwsze oznaki wiosny, nasze drzewko można udekorować na nowo, tak by nawiązywało do aury panującej na zewnątrz. Na gałązkach pojawią się kolorowe ptaszki i młode, zielone listki. Zmiany drzewka w zależności od pory roku a tym samym atmosfery pokoju mogą stać się całoroczną rodzinną tradycją.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)