Drzwi na pokolenia

drzwi wewnętrzne

fot. drzwi wewnętrzne

Wybór drzwi wewnętrznych do domu to jeden z kluczowych momentów podczas urządzania wnętrz, którego konsekwencje będą nam towarzyszyć przez co najmniej kilkanaście lat. W związku z tym warto zainwestować w wyrafinowane wzornictwo i najwyższą jakość wykonania.

Zakup drzwi zasadniczo nie różni się od innych wnętrzarskich dylematów towarzyszących urządzaniu domu. Podobnie, jak w przypadku wyboru sofy lub stołu do jadalni, można postawić na ekonomiczne produkty nie wyróżniające się pod względem designu i jakości zastosowanych materiałów lub zainwestować w oryginalne, trwałe rozwiązania sygnowane marką uznanego producenta. Jest jednak pewna znacząca różnica miedzy zakupem drzwi, a innych domowych sprzętów. Meble, tekstylia, czy dekoracje wybieramy z myślą, że będą nas cieszyły przez kilka kolejnych lat, a po tym czasie zastąpimy je nowszymi, modniejszymi wersjami. Kupując drzwi nie zastanawiamy się nad ich ewentualną wymianą. Podświadomie zakładamy, że powinny nam one służyć przez co najmniej kilkanaście, a może kilkadziesiąt lat. Ten stawiany drzwiom wymóg długowieczności każe się gruntownie zastanowić przed podjęciem decyzji.

drzwi wewnętrzne

fot. drzwi wewnętrzne

Jeżeli decydujemy się na inwestycję w wysokiej klasy drzwi wewnętrzne to powinniśmy poszukać producenta, który nie tylko zaproponuje nam produkty katalogowe, ale będzie w stanie dostosować się do naszych oczekiwań, jeżeli chodzi o konkretny wymiar skrzydła czy sposób wybarwienia okleiny. “Drzwi to zbyt ważny element rzutujący na całość aranżacji, żeby wybierać z zaledwie kilku możliwych modeli czy kolorów” – uważa Krzysztof Wirchomski, właściciel manufaktury Wirchomski. Jeżeli nie zależy nam na naturalnym rysunku drewna to skrzydła drzwiowe mogą być malowane, lakierowane lub foliowane. W przypadku skrzydeł malowanych mamy do czynienia z gładką powierzchnią bez widocznej struktury drewna. Skrzydła lakierowane tworzą powierzchnię imitującą drewno tzw. molet. Najbardziej efektownym, a zarazem najdroższym wykończeniem drzwi, poza drzwiami w całości wykonanymi z drewna, jest fornir – cienka warstwa drewna powierzchniowo klajona do skrzydła. “Drzwi okleinowane fornirem to eleganckie rozwiązanie, które szczególne współgra z klasycznym wystrojem. Należy pamiętać, że im szlachetniejszy gatunek drewna, tym wyższa cena drzwi fornirowanych.” – dodaje właściciel manufaktury.

Z myślą o wyjątkowo reprezentacyjnych wnętrzach można zainwestować także w drzwi w całości wykonane z drewna klejonego, które wykończone zostanie lakierem, bejcą lub olejem. W przypadku takich drzwi warto skorzystać z usług renomowanego wykonawcy. W przeciwnym razie ryzykujemy, że użyte drewno zostało źle przygotowane i drzwi będą się paczyć i pękać.

W poszukiwaniu wykonawcy wysokiej klasy drzwi wewnętrznych z pewnością warto odwiedzić showroom Krzysztofa Wirchomskiego, którego manufaktura specjalizuje się w pracy z drewnem. Marka ta pracuje na kilku gatunkach drewna, a klient ma do wyboru ponad 50 rodzajów forniru. Ponadto, istnieje możliwość zamówienia drzwi w dowolnej kolorystyce na podstawie palety NCS. Skrzydła drzwiowe sygnowane tą marką wykonane są z odpornej klejonki sosnowej, która gwarantuje idealny kompromis pomiędzy wagą, a trwałością.
Na zamówienie manufaktura może przygotować drzwi z drewna klejonego. Klient wybiera między drzwiami pełnymi lub lub przeszklonymi. Wybrany wzór drzwi zamówić można w dowolnym wymiarze i układzie. Poza drzwiami na zamówienie, firma dysponuje katalogiem gotowych kilkudziesięciu modeli podzielonych na trzy kolekcje Avangarde, Prestige i Classic. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)